Знову 25: гривня повернулась на шлях девальвації – тижневий валютний огляд

15 серпня 2016, 12:16
На поточному тижні, 15-19 серпня, курс національної валюти до американского долару коливатиметься в межах ₴0,30

На 15 серпня НБУ встановив офіційний курс гривні до долара на рівні ₴25,04 за долар. На готівковому ринку за американську валюту можна було купити за ₴25,29 за долар, ціна продажу складала ₴25 за долар. Котировки міжбанку склали протягом ₴25-25,1 за один долар США.

Відео дня

За прогнозами спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, на поточному тижні середньозважений курс національної, має встановитися на рівні ₴25,1 за долар. В цілому ж пара гривня-долар, за його очікуваннями, коливатиметься в діапазоні ₴25-25,3/$1.

Долар США почав зміцнювати свої позиції по відношенню до гривні ще минулого робочого тижня. У понеділок-середу, торги проходили у звичному останнім часом вузькому діапазоні ₴24,8-24,83 да долар. Національний банк України навіть проводив валютний аукціон з купівлі долара, за результатами якого поповнив золотовалютні резерви на $16,6 млн за середньозваженим курсом ₴24,8 за долар.

Проте у четвер на валютному ринку істотно збільшився попит на іноземну валюту. «Незважаючи на те, що за підсумками торгів у четвер, середньозважений курс покупки-продажу долару на міжбанківському валютному ринку склав ₴24,85, котирування учасників ринку доходили до значень ₴24,89-24,94», – розповідає Ігор Якобчук, директор департаменту казначейства Піреус Банку. А у п’ятницю вони, внаслідок зростаючого попиту на іноземну валюту, вже подолали позначку ₴25,15 за долар.

Підвищений попит переважно зумовив банківський сектор, у якого з’явилася можливість більше купувати інвалютиля для власних потреб. Справа у тому, що на минулому тижні відбулося погашення індексних облігацій, які мають особливе значення для банківського сектору.

«На покупку долара, який фінустанови можуть направити в капітал, перед банками встановлені обмеження. Але ці ліміти не стосуються сум, які приходять від індексних облігацій. І ось прийшла велика сума від погашення індексних облігацій, на яку і виник додатковий попит», – пояснює Фурса.

Саме це у результаті витягнуло курс долара нагору. Проте у наступні два тижні ефект від даного ситуативного фактору має знівелюватися.

Показати ще новини
Радіо NV
X