Знову 25: гривня повернулась на шлях девальвації – тижневий валютний огляд

Знову 25: гривня повернулась на шлях девальвації – тижневий валютний огляд
Фото: Наталія Кравчук
На поточному тижні, 15-19 серпня, курс національної валюти до американского долару коливатиметься в межах ₴0,30

На 15 серпня НБУ встановив офіційний курс гривні до долара на рівні ₴25,04 за долар. На готівковому ринку за американську валюту можна було купити за  ₴25,29 за долар, ціна продажу складала  ₴25 за долар. Котировки міжбанку склали протягом  ₴25-25,1 за один долар США.

За прогнозами спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, на поточному тижні середньозважений курс національної, має встановитися на рівні ₴25,1 за долар. В цілому ж пара гривня-долар, за його очікуваннями, коливатиметься в діапазоні ₴25-25,3/$1.

Долар США почав зміцнювати свої позиції по відношенню до гривні ще минулого робочого тижня. У понеділок-середу, торги проходили у звичному останнім часом вузькому діапазоні ₴24,8-24,83 да долар. Національний банк України навіть проводив валютний аукціон з купівлі долара, за результатами якого поповнив золотовалютні резерви на $16,6 млн за середньозваженим курсом ₴24,8 за долар.

Проте у четвер на валютному ринку істотно збільшився попит на іноземну валюту. «Незважаючи на те, що за підсумками торгів у четвер, середньозважений курс покупки-продажу долару на міжбанківському валютному ринку склав ₴24,85, котирування учасників ринку доходили до значень ₴24,89-24,94», – розповідає Ігор Якобчук, директор департаменту казначейства Піреус Банку. А у п’ятницю вони, внаслідок зростаючого попиту на іноземну валюту, вже подолали позначку ₴25,15 за долар.

Підвищений попит переважно зумовив банківський сектор, у якого з’явилася можливість більше купувати інвалютиля для власних потреб. Справа у тому, що на минулому тижні відбулося погашення індексних облігацій, які мають особливе значення для банківського сектору.

«На покупку долара, який фінустанови можуть направити в капітал, перед банками встановлені обмеження. Але ці ліміти не стосуються сум, які приходять від індексних облігацій. І ось прийшла велика сума від погашення індексних облігацій, на яку і виник додатковий попит», – пояснює Фурса.

Саме це у результаті витягнуло курс долара нагору. Проте у наступні два тижні ефект від даного ситуативного фактору має знівелюватися.

Україна 2020. Економіка

Не пропустіть! 18 жовтня, відбудеться лекція НВ «Економіка 2020». Новий курс чи старі реформи? Приватизація чи відкати? Долар по 8 чи 50? Зростання чи дефолт? Спікери: Андрій Коболєв, Віктор Пинзеник, Оксана Маркарова, Ольга Гуцал.

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: