Перегляд бюджету. Уряд збереже 4 млрд грн на підтримку аграріїв — уповноважений президента

27 березня 2020, 18:50

Роман Лещенко наголосив, що державна підтримка аграріїв важлива для збереження «продовольчої безпеки країни».

Кабінет міністрів України в повному обсязі збереже підтримку агросектору незважаючи на скорочення бюджету і перенаправлення частини коштів на боротьбу з поширенням коронавируса. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на уповноваженого президента України із земельних питань Романа Лещенко.

Відео дня

«Влада зберегла всі 4 млрд (грн - ред.), спочатку заплановані для програм аграрного сектора», - заявив Лещенко в коментарі агентству.

Зокрема, зберігається 2,2 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва, переробку сільськогосподарської продукції і дешеві кредити аграріям. З них 1 млрд грн скерують на розвиток тваринництва і переробку сільгосппродукції, а 1,2 млрд грн - на дешеві кредити для підприємств АПК.

Додатково 240 млн грн піде на Фонд часткового гарантування кредитів. Решту коштів направлять на часткову компенсацію сільгосптехніки і устаткування, страховку, рослинництво і інші потреби сектора.

На думку Лещенка, подібні кроки допоможуть зберегти «продовольчу безпеку країни» в умовах кризи. Також представник президента додав, що найближчим часом будуть внесені зміни в базові аспекти реалізації земельної реформи в Україні.

Нагадаємо, що днем раніше, 26 березня, Кабінет міністрів України запропонував внести зміни до держбюджету-2020, які передбачали зниження витрат на освіту, культуру, і відмова від програми підтримки сільгоспвиробників. Пізніше стало відомо, що депутати від усіх фракцій відкинули пропозиції уряду щодо змін до держбюджету . За словами голови профільного комітету з питань фінансів Данила Гетманцева, Міністерство фінансів повинно було надати новий варіант поправок до держбюджету уранці 27 березня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X