ЗМІ: Уряд зменшить кількість банків для виплати зарплати

13 червня 2016, 14:01
Уряд готує нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, державної допомоги та зарплат бюджетників, пише FinClub.

Ці нові умови замінять вимоги постанови № 37, прийнятої на початку року.

"Нам вдалося домогтися судової заборони на проведення засідання постійної комісії Мінфіну щодо перегляду уповноважених банків. Поки засідання суду перенесли на 22 червня. Сподіваємося, що до цього часу уряд скасує постанову №37 і прийме нову, більш зважену і справедливу стосовно всіх гравців ринку", - повідомила виконавчий директор Незалежної ассоаціаціі банків України Олена Коробкова.

Відео дня

Уповноважені банки повинні будуть відповідати 8 критеріям - на один менше, ніж раніше. Повністю ідентичні шість вимог.

Частка активів банку-кандидата на виплати повинна становити не менше 1% активів банківської системи; банк повинен працювати на ринку не менше трьох років; не допустять до роботи з бюджетниками банки, чиї власники або пов'язані особи перебувають під санкціями.

Не допустять до таких виплат банки, які не є учасниками ФГВФО, "крім випадків, передбачених законом" (виняток стосується Ощадбанку), або мають борги перед ФГВФО по сплаті зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до держбюджету.

Не зможуть брати участь в конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи НБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X