ЗМІ: Росія припинила постачати вугілля в Україну

25 листопада 2015, 07:55
Російське вугілля з 24 листопада перестало надходити на територію України, пише Комерсант із посиланням на джерела

Співрозмовник видання в одній з вугільних компаній розповів, що вугілля для українських споживачів перестала пропускати російська митниця.

При цьому транзит вугілля проходить в колишньому режимі. Офіційно ніяких повідомлень про призупинення поставок вугілля не надходило. У прес-службі РЖД (Російська залізниця) газеті заявили, що ніяких обмежень на поставки немає.

Відео дня

Коммерстант зазначає, що аналогічна ситуація з поставками вугілля складалася і в листопаді 2014 року під час загрози економічної блокади окупованих частин Донбасу.

Що робити із зупиненим на кордоні вугіллям, не зрозуміло: перенаправляти його занадто дорого і попиту на ці обсяги немає, зазначають джерела газети.

Як повідомлялося, в ніч на 22 листопада окупований Росією Крим зіткнувся з критичною нестачею енергозабезпечення через підривів ЛЕП в Херсонській області. Півострів нині забезпечує себе електроенергією тільки на 30-40%.

Зазначимо, що в Чаплинці, де сталися підриви ЛЕП, знаходяться активісти блокади Криму. Вони заперечують свою причетність до інциденту.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак закликав українську владу відновити енергопостачання Криму. При цьому він заявив, що російська влада може вжити відповідні заходи у зв'язку з блокадою півострова. Які саме це будуть заходи, Новак не уточнював.

Варто відзначити, що Україна зараз також не отримує вугілля із зони АТО. У Міненерго пояснили це технічними причинами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X