ЗМІ: Путін задумав пов'язати союзників по Євразійському союзу єдиною біржею

28 січня 2016, 10:52
Проект єдиного біржового простору для країн учасниць союзу розгляне Євразійська економічна комісія (ЄЕК) найближчим часом, пише російське видання Коммерсантъ

Йдеться про створення розрахунково-депозитарного кластера навколо єдиного центрального вузла, яким може виступити Національний розрахунковий депозитарій РФ.

Наразі російський НРД виступає центральним депозитарієм на російському фондовому ринку і здійснює обслуговування цінних паперів.

Відео дня

Проект єдиної біржи для Євразійського союзу пропонує створити єдиний розрахунково-депозитарний кластер (РДК). По суті, це мережа центральних депозитаріїв, пов'язаних один з одним, і об'єднаних навколо одного центрального депозитарія.

"У 2016 році ЄЕК підготує "дорожню карту" за основними напрямками формування єдиного біржового простору і почне їх реалізовувати", - заявили виданню в ЄЕК.

Однак єдиного рішення про те, як буде здійснюватися зв'язок між національними депозитаріями, поки немає.

Розглядаються два варіанти: або через кореспондентські рахунки, або через створення нової - центральної структури.

Створення наднаціонального депозитарію ускладнюється проблемою контролю над такою структурою.

Нагадаємо, Євразійський економічний союз (ЄАЕС) - економічний блок, який в рамках євразійської інтеграції з 1 січня 2015 року за ініціативою Москви створюють на основі Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі.

Показати ще новини
Радіо NV
X