ЗМІ оприлюднили відомі прізвища вкладників, які виводили активи з Дельта банку
Про це пишуть Наші гроші із посиланням на реєстр судових рішень.
Зокрема, за даними видання, син екс-міністра юстиції Максим Лавринович поручився за виплату боргу Укргазвидобування перед Дельта банком на суму 79,87 млн грн. У лютому 2015 року, коли УГВ не розплатилося, з рахунку Лавриновича списали 12 млн грн.
30 квітня Лавринович відступив свої вимоги до УГВ на суму 12 млн грн. Андрію Вікторовичу Морозу, який тепер подає судові позови про стягнення боргу з УГВ.
Іншим поручителем держпідприємства був Олександр Біланенко, на той момент член ради Нацбанку, призначений постановою ВР навесні 2014 року. Скільки Дельта банк списав з рахунку Біланенка невідомо, зазначають Наші гроші.
- Читайте також: Чи "подарує" Фонд гарантування вкладів американському агрохолдингу $104 млн виведених із Дельта Банка
Виданню вдалося встановити імена десяти осіб, які поручилися за кредити ПАТ Укргазвидобування:
Побережна Інна Петрівна (13,5 млн грн) - дружина Сергія Побережного, члена правління Укрсоцбанку;
Мілявський Анатолій Якович (50,50 млн грн) - згадується як член банди Киселя, кримінальний авторитет на прізвисько "Макс", "Фортуна";
Заярнюк Ірина Андріївна (7 млн грн) - колишня в.о. голови і замголова правління Дельта Банку (2014 р);
Богуцький Олександр Андрійович (34 млн грн) - директор-президент каналу ICTV, директор телегрупи StarLightMedia;
Астапова Тетяна Павлівна (сума невідома) – син Андрій Астапов заснував ТОВ Астапов і партнери, що надає комерційні і юридичні послуги. Сьогодні компанія оформлена на Скід Роу Пропертіз Енд Інвестментс ЛТД з Кіпру.
Істомінов Сергій Вікторович (46млн грн) - володіє ТОВ Сузір’я з братом Андрієм Істоміновим, який відомий як радник голови правління ПАТ "Чернігівгаз", що контролюють структури Дмитра Фірташа;
Зінченко Віктор Ігорович (сума невідома) - у 2013 був замголови правління Кредитпромбанку, перед ліквідацією власником банку значився Микола Лагун, якому належав Дельта банк;
Шаповалов Ігор Анатолійович (40,5 млн грн) - так звуть сина екс-замголови Національного банку Анатолія Шаповалова (2005-2010 рр). Свого часу Шаповалова-старшого підозрювали у валютних махінаціях в НБУ та сприянню рефінансуванню певних банків за грошову винагороду.
Мороз Андрій Вікторович (12 млн грн) - право вимоги отримав 30 квітня 2015 року від Максима Лавриновича, сина екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича (2002-2005; 2006-2007; 2010-2013);
Біланенко Олександр Георгійович (сума невідома) - колишній член ради Національного банку (до 10 вересня 2015 р.). Був директором Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ (2005-2011), а також помічником Олександра Буряка, народного депутата від Блоку Віктора Ющенка Наша Україна у праламенті 4 скликання.

Нагадаємо, у 2013 році Укргазвидобування взяло кредит у Дельта-банку на 150 млн грн під заставу своїх виробничих запасів. Восени 2014 року, коли Дельта банк визнали проблемним, він уклав договори поруки з вищезазначеними фізособами по кредитах УГВ.
У лютому 2015 року Дельта банк списав кошти з рахунків поручителів, які натомість отримали права кредиторів Укргазвидобування.
Після введення в банк тимчасової адміністрації у березні 2015 року Фонд гарантування вкладів визнав договори поруки нікчемними. А Дельта банк заявив, що повернув кошти поручателям.
Однак останні повідомили суду, що грошей не отримали, бо вони були перераховані на "невідомі рахунки", до яких вони не мають відношення.
Разом з тим, Дельта банк так само претендує на стягнення коштів з Укргазвидобування, вказуючи на те, що договори з поручителями були визнані недійсними. Однак 21 грудня банк програв апеляцію у позові про стягнення 214,11 млн грн. з "Укргазвидобування".