ЗМІ оприлюднили відомі прізвища вкладників, які виводили активи з Дельта банку

3 лютого 2016, 10:44
Заборгованість по кредиту Укргазвидобування перед Дельта банком була сплачена коштами щонайменше десяти вкладників, які поручилися за кредити держкомпанії

Про це пишуть Наші гроші із посиланням на реєстр судових рішень.

Зокрема, за даними видання, син екс-міністра юстиції Максим Лавринович поручився за виплату боргу Укргазвидобування перед Дельта банком на суму 79,87 млн грн. У лютому 2015 року, коли УГВ не розплатилося, з рахунку Лавриновича списали 12 млн грн.

Відео дня

30 квітня Лавринович відступив свої вимоги до УГВ на суму 12 млн грн. Андрію Вікторовичу Морозу, який тепер подає судові позови про стягнення боргу з УГВ.

Іншим поручителем держпідприємства був Олександр Біланенко, на той момент член ради Нацбанку, призначений постановою ВР навесні 2014 року. Скільки Дельта банк списав з рахунку Біланенка невідомо, зазначають Наші гроші.

Виданню вдалося встановити імена десяти осіб, які поручилися за кредити ПАТ Укргазвидобування:

Побережна Інна Петрівна (13,5 млн грн) - дружина Сергія Побережного, члена правління Укрсоцбанку;

Мілявський Анатолій Якович (50,50 млн грн) - згадується як член банди Киселя, кримінальний авторитет на прізвисько "Макс", "Фортуна";

Заярнюк Ірина Андріївна (7 млн грн) - колишня в.о. голови і замголова правління Дельта Банку (2014 р);

Богуцький Олександр Андрійович (34 млн грн) - директор-президент каналу ICTV, директор телегрупи StarLightMedia;

Астапова Тетяна Павлівна (сума невідома) – син Андрій Астапов заснував ТОВ Астапов і партнери, що надає комерційні і юридичні послуги. Сьогодні компанія оформлена на Скід Роу Пропертіз Енд Інвестментс ЛТД з Кіпру.

Істомінов Сергій Вікторович (46млн грн) - володіє ТОВ Сузір’я з братом Андрієм Істоміновим, який відомий як радник голови правління ПАТ "Чернігівгаз", що контролюють структури Дмитра Фірташа;

Зінченко Віктор Ігорович (сума невідома) - у 2013 був замголови правління Кредитпромбанку, перед ліквідацією власником банку значився Микола Лагун, якому належав Дельта банк;

Шаповалов Ігор Анатолійович (40,5 млн грн) - так звуть сина екс-замголови Національного банку Анатолія Шаповалова (2005-2010 рр). Свого часу Шаповалова-старшого підозрювали у валютних махінаціях в НБУ та сприянню рефінансуванню певних банків за грошову винагороду.

Мороз Андрій Вікторович (12 млн грн) - право вимоги отримав 30 квітня 2015 року від Максима Лавриновича, сина екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича (2002-2005; 2006-2007; 2010-2013);

Біланенко Олександр Георгійович (сума невідома) - колишній член ради Національного банку (до 10 вересня 2015 р.). Був директором Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ (2005-2011), а також помічником Олександра Буряка, народного депутата від Блоку Віктора Ющенка Наша Україна у праламенті 4 скликання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, у 2013 році Укргазвидобування взяло кредит у Дельта-банку на 150 млн грн під заставу своїх виробничих запасів. Восени 2014 року, коли Дельта банк визнали проблемним, він уклав договори поруки з вищезазначеними фізособами по кредитах УГВ.

У лютому 2015 року Дельта банк списав кошти з рахунків поручителів, які натомість отримали права кредиторів Укргазвидобування.

Після введення в банк тимчасової адміністрації у березні 2015 року Фонд гарантування вкладів визнав договори поруки нікчемними. А Дельта банк заявив, що повернув кошти поручателям.

Однак останні повідомили суду, що грошей не отримали, бо вони були перераховані на "невідомі рахунки", до яких вони не мають відношення.

Разом з тим, Дельта банк так само претендує на стягнення коштів з Укргазвидобування, вказуючи на те, що договори з поручителями були визнані недійсними. Однак 21 грудня банк програв апеляцію у позові про стягнення 214,11 млн грн. з "Укргазвидобування".

Показати ще новини
Радіо NV
X