ЗМІ: Країни Латинської Америки продають нафту нижче собівартості

21 січня 2016, 15:10
Через падіння світових цін на нафту деякі країни Латинської Америки продають нафту дешевше собівартості

Про це повідомляє Reuters з посиланням на трейдерів і джерела в нафтових компаніях Колумбії і Венесуели.

За словами трейдерів, поки це в основному стосується тих сумішей, для отримання яких використовуються імпортні розріджувачі, але якщо ціни продовжать знижуватися, інші сорти теж доведеться продавати у збиток.

Відео дня

Джерела в компаніях-виробниках розповіли, що Венесуела продає розведену сиру нафту (DCO) за ціною близько $15 за барель, а найбільш ходовий колумбійський сорт Vasconia пропонується на спотовому ринку дешевше $21.

За останніми даними державної нафтової компанії Венесуели PDVSA, середня собівартість виробництва для всіх сортів нафти дорівнює $18 за барель, а найбільша приватна нафтова компанія Колумбії Pacific Exploration & Production в третьому кварталі 2015 року оцінювала свою собівартість з урахуванням разжижителей, транспортних витрат і податків в середньому в $20-$22.

"Минулого тижня ми були прямо на точці беззбитковості, але тепер вже нижче неї", - сказало джерело в Pacific Exploration & Production.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро попросив PDVSA докласти зусиль до зниження собівартості.

"Скільки країн у світі здатні підтримувати видобуток нафти за ціною $22 за барель? Дуже мало або взагалі ніхто", - сказав Мадуро.

Венесуельський сорт важкої нафти Boscan теж продається нижче собівартості, яка оцінюється в $16 за барель.

Президент Еквадору Рафаель Корреа заявив, що ціна нафти навіть не покриває собівартість виробництва в країні, яка становить $24 за барель.

Венесуела експортує близько 1,9 мільйона барелів на добу, Колумбія - 750.000 барелів на добу і Еквадор - 430.000.

Як відомо, колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін заявив, що вартість бареля нафти може впасти до $16-18.

Раніше найбільший швейцарський фінансовий холдинг UBS спрогнозував посилення падіння цін на нафту в 2016 році.

У той же час економісти Bank of America спрогнозували сценарій російської економіки при ціні нафти в $25 за барель. За їхніми прогнозами, при падінні цін на нафту до $25 за барель для бездефіцитного виконання російського бюджету на 2016 рік долар повинен коштувати 210 рублів.

Нагадаємо, ціни на нафту протягом декількох місяців демонструють тенденцію до істотного падіння. Цьому сприяє як загальний надлишок сировини на ринку (обумовлений позицією найбільших виробників ОПЕК, зокрема, Саудівської Аравії), так і вихід на ринок американської нафти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X