ЗМІ дізналися основні способи крадіжки грошей з банківських карток українців

14 лютого 2017, 09:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У минулому році у власників банківських карток в Україні вкрали щонайменше 339 млн грн - це в 4 рази більше, ніж у 2015 році

Про це повідомляє Ліга.net із посиланням на дані Асоціації членів платіжних систем EMA.

Наразі найпопулярнішим методом є отримання конфіденційної інформації - соціальна інженерія.

Відео дня

Середні суми крадіжок невеликі, наприклад, у випадках з телефонним шахрайством - 1403 грн. Але, як стверджують банкіри, злочинцям інколи перепадає і десятки тисяч гривень.

Ці види шахрайства становлять 63% всіх проблем, з якими сьогодні стикаються служби безпеки українських банків

"Найбільші проблеми у банків і в їхніх клієнтів - в сфері Інтернету та соціальної інженерії. Це дзвінки по телефону (так званий вішинг), фішингові сайти, які виманюють дані платіжних карт, і покупки у фіктивних продавців, які продають товар за низькою або привабливою ціною , а для цього вимагають переказ грошей на їх рахунки", - говорить заступник директора EMA Олеся Данильченко.

З усіх зафіксованих крадіжок грошей з карток понад 80% припадає на випадки телефонного шахрайства. Дзвонити можуть від імені представника банку під різними приводами, але мета завжди одна - отримати дані банківської картки, включаючи і необхідний для проведення операцій CVV-код.

Більш "просунуті" шахраї намагаються виманити у клієнтів і їх особисті дані, що дозволяють згодом зняти ліміти на інтернет-розрахунки по карті через колл-центр фінустанови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X