Зі мною вчинили формально і нечесно – екс-власник банку Фінанси та кредит

9 лютого 2017, 16:47
1771
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зі мною вчинили формально і нечесно – екс-власник банку Фінанси та кредит - фото

Фото: Александр Медведев / НВ

Костянтин Жеваго говорить, що він до останнього моменту збирався підтримувати банк Фінанси та кредит

Костянтин Жеваго розповів, як Національний банк України обдурив його очікування

Введення тимчасової адміністрації в банк Фінанси та кредит стало несподіваним для його акціонера. Про це НВ заявив колишній власник установи підприємець Костянтин Жеваго.

"Нечесність полягає в тому, що так не приймаються рішення, що в три години дня тобі дзвонять і кажуть: ми сьогодні ввечері закриваємо твій банк. Підстави є завжди. Але сьогодні є підстави закрити будь-який банк. Тому що в такій економічній ситуації немає жодного банку, який би не порушував нормативи", – розповів він.

За його словами, він до останнього моменту збирався підтримувати свою кредитну установу, про що свідчить той факт, що він видав особисті гарантії на 1,45 млрд грн, які були виплачені вкладникам, за винятком 209 млн грн, які залишилися в банку на момент введення тимчасової адміністрації.

"Скажіть, яка моя мотивація взяти і повісити на себе цю суму? Якби я не підписав це зобов'язання, то суму все одно б виплатив Фонд гарантування вкладів (ФГВФО). І при цьому я ще залишився винен за заставами, які були подані проти цього кредиту рефінансування", – обурюється Жеваго.

Він також зазначив, що коли 17 вересня в банк вели тимчасову адміністрацію, на коррахунку в банку було близько 500 млн грн. "Якщо б я не хотів підтримувати банк, невже я б не сказав всім цим підприємствам-клієнтам, що не треба туди надсилати гроші, не треба, щоб ваші 500 млн грн там померли. А так, вони там залишилися", – розповів екс-власник установи.

Костянтин Жеваго у минулому році опинився на 13-му рядку рейтингу ТОП-100 найбагатших від НВ, - експерти оцінили його активи в $442 млн. Він володіє мажоритарним пакетом гірничорудної компанії Ferrexpo, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі. Серед активів підприємця автомобілебудівний завод КрАЗ, фармкомпанія Артеріум та інші.

Повну версію інтерв'ю з Костянтином Жеваго читайте в останньому номері журналу Новое Время №5, який вийде 10 лютого.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua