Зі мною вчинили формально і нечесно – екс-власник банку Фінанси та кредит

9 лютого 2017, 16:47
Костянтин Жеваго розповів, як Національний банк України обдурив його очікування

Введення тимчасової адміністрації в банк Фінанси та кредит стало несподіваним для його акціонера. Про це НВ заявив колишній власник установи підприємець Костянтин Жеваго.

Відео дня

"Нечесність полягає в тому, що так не приймаються рішення, що в три години дня тобі дзвонять і кажуть: ми сьогодні ввечері закриваємо твій банк. Підстави є завжди. Але сьогодні є підстави закрити будь-який банк. Тому що в такій економічній ситуації немає жодного банку, який би не порушував нормативи", – розповів він.

За його словами, він до останнього моменту збирався підтримувати свою кредитну установу, про що свідчить той факт, що він видав особисті гарантії на 1,45 млрд грн, які були виплачені вкладникам, за винятком 209 млн грн, які залишилися в банку на момент введення тимчасової адміністрації.

"Скажіть, яка моя мотивація взяти і повісити на себе цю суму? Якби я не підписав це зобов'язання, то суму все одно б виплатив Фонд гарантування вкладів (ФГВФО). І при цьому я ще залишився винен за заставами, які були подані проти цього кредиту рефінансування", – обурюється Жеваго.

Він також зазначив, що коли 17 вересня в банк вели тимчасову адміністрацію, на коррахунку в банку було близько 500 млн грн. "Якщо б я не хотів підтримувати банк, невже я б не сказав всім цим підприємствам-клієнтам, що не треба туди надсилати гроші, не треба, щоб ваші 500 млн грн там померли. А так, вони там залишилися", – розповів екс-власник установи.

Костянтин Жеваго у минулому році опинився на 13-му рядку рейтингу ТОП-100 найбагатших від НВ, - експерти оцінили його активи в $442 млн. Він володіє мажоритарним пакетом гірничорудної компанії Ferrexpo, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі. Серед активів підприємця автомобілебудівний завод КрАЗ, фармкомпанія Артеріум та інші.

Повну версію інтерв'ю з Костянтином Жеваго читайте в останньому номері журналу Новое Время №5, який вийде 10 лютого.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X