Життя у "ДНР": Шахти і заводи закриваються, плануються масові звільнення

8 грудня 2015, 13:22
На заводах самопроголошеної ДНР - масові звільнення металургів та закриття державних шахт, повідомляє DW, посилаючись на працівників металургійного підприємства Донецьксталь

"Нас всіх попередили, що майже половина колективу до кінця року буде звільнена, грошей у підприємства немає. Постійні проблеми і з сировиною, і зі збутом продукції. Когось, можливо, і залишать для підтримки технологічного процесу" - розповіли співробітники.

Відео дня

Офіційно ситуацію на заводі не коментують.

Як передає DW, власник підприємства, непублічний олігарх Віктор Нусенкіс, який свого часу входив в найближче оточення Януковича, раніше був звинувачений українською владою в фінансуванні сепаратизму і наразі, за неофіційною інформацією, перебуває в Москві.

За даними Конфедерації вільних профспілок і незалежної профспілки гірників України, жахлива ситуація і на шахтах - державні теж масово закриваються. З 65 державних шахт більше половини вже паралізовані, і не тільки через бойові дії.

За даними профспілки, лише в об’єднанні "Макіїввугілля" було звільнено близько десяти тисяч людей.

"Коли була держпідтримка з українського бюджету, шахти хоч якось працювали. Тепер - масове закриття. Так само, як зробила Росія із своїми нерентабельними шахтами у східному Донбасі в Ростовській області", - каже перший заступник голови Конфедерації вільних профспілок і незалежної профспілки гірників України Віктор Акімочкін.

За його словами, вугілля, яке ще досі видобувають, вивозять в Росію. Але здебільшого йдеться про копанки, які отримали "друге дихання".

За словами економістів, вони ще півтора роки тому звертали увагу "ідеологів" створення так званої Донецької республіки, що статус невизнаної "республіки" поховає експортоорієнтовані галузі Донбасу. Якщо взяти металургію, то третина експорту була зорієнтована на Європейський Союз, третина - на південно-східну Азію і третина - на Росію та інші пострадянські країни. Тобто дві третини збуту для виробництв, що знаходяться на невизнаній території, навіть якщо вони мають подвійну реєстрацію - і в Україні, і в "ДНР", фактично втрачено, підкреслює вчений.

Нагадаємо, наприкінці травня цього року лідери так званої "ДНР" оголосили про відсутність коштів для виплати заробітної плати шахтарям ДП "Донбасантрацит" у місті Красний Луч Луганської області, захопленого бойовиками.

Як заявляв спікер адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник, керівництво т.зв. "ЛНР" змушує шахтарів працювати без зарплати, в іншому випадку загрожує забирати їх до лав бойовиків.

Показати ще новини
Радіо NV
X