Житло дешевшає, на ринку надлишок офісних і житлових площ - огляд нерухомості

14 листопада 2016, 12:27
На ринку Києва та передмістя спостерігається зниження вартості квадратного метра

1 Житло маленьких розмірів не дуже приваблює покупця

Головним трендом початку осені на ринку нерухомості став бум серед покупців на так звані smart-квартири. Колись популярні готельки перекочували в планування нових РК в новому форматі. Тут немає зайвих метрів і все продумано до дрібниць.

Відео дня

Проте популярність smart-квартир виявилася недовгою. Так, за даними аналітиків компанії Альянс Новобуд, станом на вересень поточного року в передмісті та містах – сателітах Києва квартири площею до 26 кв. м пропонують тільки дев'ять ЖК (тобто 3,3% від загального числа). У Києві таких житлових комплексів ще менше – лише 2% від загальної кількості пропозицій.

Ні для кого не секрет, що тенденція до зменшення метражів почалася не вчора. Але навіть спрощена квадратура найчастіше в два рази перевищує такі «крихітки» до 20 кв. м.

Цей сегмент на ринку є і буде, але повально зводити таке житло забудовники не стануть, вважають експерти.

Справа в тому, що велика кількість квартир на поверсі мало кому подобається. Інтерес до мініатюрного житла вже зараз виявився куди нижчим від очікуваного. Хоча свого покупця цей нішевий продукт може й знайти завдяки привабливим цінам і правильній локації.

2 У Києві й передмісті дешевшає квадратний метр

Весь рік на ринку спостерігалося поступове зниження цін на квадратний метр у новобудовах Києва та області. У жовтні простежується той же сценарій. За даними ЛУН.иа середня ціна квадратного метра столиці знизилася на 500 грн – до 22 тис. При цьому мінімальна вартість квадратного метра також просіла – з 14 900 до 14 700 грн

Традиційно найдорожчим районом визнаний Печерськ – середня вартість квадратного метра тут склала 45 000 грн. А найнижча середня ціна спостерігалася в новобудовах Деснянського району столиці – 14 500 грн за кв. м.

В передмісті у жовтні 2016 р. середня медіанна вартість квадратного метра в новобудовах залишилася на рівні 11 500 грн за квадратний метр. Так, у віддалених до 5 км від Києва новобудовах вартість квадратного метра в жовтні 2016 р. становила, в середньому, 13 000 грн, у тих ЖК, що будуються на видаленні 5-10 км від столиці, квадратний метр коштував в середньому 11 300 грн, а в новобудовах, розташованих на відстані 10-20 км від Києва квадратний метр коштував 10 700 грн.

Найвища середня вартість квадратного метра в жовтні 2016 р. знову зафіксована в с. Петропавлівська Борщагівка – 14 700 грн. Мінімальна середня вартість квадратного метра в споруджуваних ЖК була у Ворзелі – 8 700 грн.

3 Києву вистачає офісних площ

У Києві на ринку комерційної нерухомості частка вакантних площ все ще залишається досить високою.
Як розповіла інформаційному порталу Столична нерухомість засновниця Ukrainian Real Estate Club Ольга Соловей, в 2015 році на ринок Києва вийшло 56 тис. кв. метрів офісних площ, що є найнижчим показником у 2000-х роках. Тим не менш, ринок переповнений пропозиціями.

На думку експерта, офісів будуть будувати ще менше, адже вакантність у вже існуючих бізнес-центрах зростає, а орендні ставки падають. Це є свідченням того, що в цей час у Києві та в інших великих українських містах немає необхідності в додаткових офісних площах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X