Участь юросіб і обмеження на площу. Світовий банк закликав Україну ухвалити додаткові закони щодо земельної реформи

3 квітня 2020, 12:31

У Світовому банку підкреслили важливість участі юросіб для забезпечення конкуренції на земельному ринку.

Всесвітній банк привітав ухвалення Україною закону про ринок землі і закликав ухвалити інші документи з пакета. Про це повідомляє прес-служба представництва СБ в Україні.

Відео дня

Зокрема, мова йде про закони котрі:

  • забезпечать вільний доступ до кадастрових даних,
  • посилять управління земельними ресурсами,
  • прискорять процедури передачі землі,
  • врегулюють продаж державних земель, в тому числі використання обов'язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель, і відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників.

У Світовому банку підкреслили важливість надання права на покупку землі юридичним особам для забезпечення здорової конкуренції. Крім того, в СБ закликали послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна придбати у власність.

«Ці реформи є критичними для залучення інвестицій в сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів і забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників», - йдеться в повідомленні організації.

Нагадаємо, що закон про ринок землі був прийнятий на позачерговому засіданні парламенту 30 березня. Земельна реформа і прийняття «антиколомойського» закону були необхідними умовами для підписання нової програми з МВФ.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X