«Зелені» аукціони проведуть в квітні 2020 року через Prozorro

24 січня 2020, 19:16

У Мінекоенерго вважають, що «зелені» аукціони дозволять знизити ціну на чисту енергію.

В уряді оприлюднили постанову № 1175 про проведення перших аукціонів з продажу енергії, виробленої з відновлюваних джерел в квітні 2020 року, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України.

Відео дня

«Зелені» аукціони проводитимуть через майданчик Prozorro.Продажі. У Мінекоенерго впевнені, що аукціони будуть стимулювати виробництво енергії з відновлюваних джерел і дозволять знизити ціну на чисту енергію.

Серед іншого, постанову уряд затвердив порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки і порядок відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти.

Ключовими особливостями «зелених» аукціонів, які передбачає постанова, є:

  • забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників аукціонів;
  • збереження повної конфіденційності про учасників і подані ними заявки і повна відкритість усіх відомостей після завершення процедури торгів;
  • автоматичне формування електронної торговою системою протоколу про результати аукціонів і визначення переможців, виключає вплив «людського» фактора;
  • забезпечення громадського контролю за всім процесом проведення аукціону;
  • зручність і простота для інвесторів, не передбачає використання паперових документів або фізичної присутності учасників на етапі підготовки і проведення аукціону.

Нагадаємо, що Верховна Рада заборонила домашнім сонячним електростанціям на землі отримувати зелений тариф.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X