Україна і Катар підписали низку важливих документів і два комерційних контракти — Зеленський

5 квітня 2021, 14:52

Президент України Володимир Зеленський в ході офіційного візиту в Катар заявив про підписання двох комерційних контрактів і 13 важливих документів. Доповнено.

Україна і Катар підписали 5 квітня підписали 13 важливих документів і два комерційних контракту. Про це в своєму Twitter повідомив президент Володимир Зеленський.

«Наші країни мають і реалізують великий потенціал для поглиблення співпраці. Вдячний Емірові Таміму бін Хамад Аль Тані та прем'єр-міністру, міністру внутрішніх справ Халіда бін Халіфі Аль Тані за гостинність », - зазначив президент.

Відео дня

Доповнено. Зокрема, державна компанія Катару Qatar Petroleum і Міненерго України Меморандум про взаєморозуміння в енергетичній співпраці, йдеться в повідомленні прес-служби президента. Країни мають намір розвивати співробітництво в сферах інвестицій з Катару в розвідку і видобуток газу в Україні, а також поставок в Україну скрапленого природного газу.

Також було підписано угоду між UDP Renewables і катарської державною компанією Nebras Power про інвестиції в українські сонячні електростанції. Об'єкти планують побудувати в 2021-2022 роках. До угоди Nebras Power стане власником контрольного пакету акцій заводів.

Крім того, катарська QTerminals внесе додатковий внесок за проектом концесії спеціалізованого морського порту Ольвія. Зараз катарська компанія знаходиться на шляху до виконання інвестиційного контракту на $ 140 млн, який був підписаний в серпні 2020 року.

У коментарі агентству Укрінформ президент Зеленський також заявив, що катарці зацікавлені в інвестуванні в готельний бізнес в Києві, Херсонській і Одеській областях.

Раніше в коментарі НВ радник керівника ОП Тимофій Милованов розповів, що в ході офіційного візиту президента в Катар сторони обговорять питання продовольчої безпеки, експорту в Катар і в регіон через нього продукції сільського господарства, а також спільні інвестиції в розвідку видобутку газу в Україні і постачання зрідженого газу з Катару.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X