Україні потрібно до $7 млрд підтримки щомісячно — Зеленський

22 квітня, 01:49
Український лідер Володимир Зеленський (Фото:president.gov.ua)

Український лідер Володимир Зеленський (Фото:president.gov.ua)

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна потребує підтримки обсягом до $7 млрд щомісяця.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Таку заяву президент України зробив із відеозв'язку на Міністерському круглому столі на підтримку України в рамках Весняних зустрічей 2022 року Світового банку та МВФ.

Відео дня

За словами українського президента, російські військові націлені на знищення всіх об'єктів в Україні, які можуть бути економічною базою для життя.

«Нині нам потрібно до $7 млрд США щомісяця, щоб компенсувати економічні втрати. І нам знадобляться сотні мільярдів доларів, щоб потім усе це відновити. Я впевнений, що ви всі бачили ці розрахунки», — зазначив Зеленський.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який виступав слідом за президентом, також заявив, що Росія руйнує економічний потенціал України, а всі види інфраструктури зазнають масованих ударів: авіаційних і артилерійських.

За словами Шмигаля, тактика Росії полягає також у тому, щоби створити міграційну кризу — безліч населених пунктів повністю зруйновано. Зокрема прем'єр назвав Маріуполь, Волноваху, Бородянку та інші міста. В результаті 12 млн людей змушені були залишити свої будинки.

За словами прем'єра, український бюджет потребує щомісячної підтримки від $4 млрд до $5 млрд.

Також президент Зеленський запропонував запровадити «податок за війну» на всі експортно-імпортні операції Росії та російських компаній та спрямовувати отримані кошти на відновлення України.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X