Зеленський підписав закон, який дозволить Україні отримати 1,2 млрд євро від ЄС

14 вересня 2020, 16:16
Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволить Україні отримати 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 825-IX про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди між Україною і Євросоюзом про отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу на суму до 1,2 млрд євро.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Реалізація положень меморандуму і зазначеної угоди дасть можливість залучити додатковий кредитний ресурс Євросоюзу, який буде направлений на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ в нашій державі. Виплата коштів буде здійснюватися двома траншами по 600 млн євро кожен», - йдеться в повідомленні на сайті президента.

Меморандум між Україною та ЄС визначає загальні передумови для виділення коштів і заходи в рамках реалізації структурних реформ, необхідних для отримання другого траншу цієї допомоги.

Передбачені заходи стосуються:

  • медичних закупівель;
  • податкової та митної реформ;
  • функціонування судової системи;
  • державного управління;
  • корпоративного управління для державних підприємств;
  • функціонування ринку газу.

Нагадаємо, що 25 серпня Верховна Рада ратифікувала меморандум і кредитну угоду між Україною та Євросоюзом на отримання макрофінансової допомоги від ЄС на суму до 1,2 млрд євро.

Сам меморандум і кредитну угоду між Україною, Національним банком України та ЄС на отримання макрофінансової допомоги були підписаний 23 липня . Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що отримані від ЄС кошти спрямують на підтримку макрофінансової стабільності в Україні і продовження структурних реформ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X