Зеленський підписав закон про підтримку креативних індустрій

13 липня 2020, 17:47

Президент Зеленський підкреслив, що креативні індустрії вимагають не меншої підтримки, ніж традиційний бізнес.

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 692-IX про підтримку культури, креативних індустрій, туризму, а також малого та середнього бізнесу через карантин викликаного пандемією коронавируса. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відео дня

За словами Зеленського, креативні індустрії і установи культури виявилися в групі найбільш постраждалих через введення карантину.

«Це цілі сфери економіки, які зараз знаходяться на межі виживання. Вони також платять податки і дають людям робочі місця, тому вимагають не меншою підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу», - додав президент.

Закон зокрема встановлює зменшення плати за оренду майна на вимогу наймача протягом часу, коли майно не могло використовуватися.

Також закон надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до Закону України Про рекламу. Крім того, закон поширює держпідтримку кінематографа в формі надання державної субсидії на розвиток кінопроєктів. Відзначається, що ця підтримка може складати в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості.

Також зміни вносяться до Закону України Про оренду державного та комунального майна.

Протягом місяця з моменту набрання законом чинності Кабмін має розробити і затвердити порядок і умови надання держпідтримки кінематографа і затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури.

Нагадаємо, що Верховна Рада 16 червня ухвалила законопроєкт № 3377 про підтримку «сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X