Зеленський доручив Шмигалю ліквідувати монополію Ахметова в Бурштинському енергоострові - ЗМІ

19 жовтня 2020, 16:03

Президент Володимир Зеленський після візиту в Закарпатську область 24−25 вересня доручив прем'єру Денису Шмигалю сприяти розвитку конкурентного ринку електроенергії в Бурштинському енергоострові.

Про це повідомляє Бізнес.Цензор з посиланням на документ від 12 жовтня 2020 року, який є в розпорядженні видання.

Всього в листі Зеленського Шмигалю шість доручень:

  1. Відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон України, в тому числі пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке на кордоні зі Словаччиною.
  2. Розвиток автомобілебудування і стимулювання обладнання транспортних засобів електродвигунами. Як відомо, в Закарпатській області розташовані потужності підприємства Єврокар Олега Боярина, які збирають автомобілі Škoda.
  3. Держпідтримка виноградарства і виробництва вина.
  4. Залучення додаткового фінансування для міжнародного аеропорту Ужгород.
  5. Організація регулярного авіасполучення між Києвом і Ужгородом.
  6. Формування конкурентного ринку електроенергії в торговельній зоні Острів Бурштинської ТЕС з залученням до цієї проблеми Антимонопольного комітету.
Відео дня

Президент попросив прем'єра до 16 жовтня проінформувати його про терміни реалізації перерахованих доручень.

На початку червня Антимонопольний комітет України завершив стадію збору і аналізу доказів у справі щодо дій АТ ДТЕК Західенерго і ТОВ Д. Трейдинг в зоні Бурштинського енергоострова, попередньо оцінивши їх як монопольне зловживання. За попередніми результатами розпочатого в жовтні 2019 року розслідування, група ДТЕК в липні-жовтні 2019 року обіймала монопольне становище на регіональному ринку комерційного продажу електроенергії і балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження.

Бурштинський енергоострів відключений від енергосистеми України. Він був виділений з неї в 2002 році як пілотний проект для інтеграції з об'єднаною європейською енергосистемою. Бурштинський енергоострів розташований в межах Закарпатської, частини Івано-Франківської і Львівської областей. На цій території розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, яка входить в ДТЕК Західенерго Ріната Ахметова і виробляє близько 90% електроенергії в БУОС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X