Зеленський через глухий кут з Вітренком ветував закон про відновлення конкурсів на держпосади

19 лютого 2021, 10:48

Президент України Володимир Зеленський ветував закон про відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби.

В Офісі президента наголосили, що Зеленський підтримує відновлення конкурсів, від яких відмовилися навесні минулого року через карантинні обмеження.

«Водночас Володимир Зеленський звертає увагу Верховної Ради, що положення, у яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням прем’єр-міністра членів уряду України", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Зеленський просить парламент вилучити ці норми із закону.

«Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра – а таке не раз у нас бувало, – ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо», - заявив Зеленський.

Нагадаємо, що 28 січня в Раді вдруге не вистачило голосів, щоб призначити колишнього топменеджера Нафтогазу Юрія Вітренка першим віце-прем'єр-міністром - міністром енергетики. Перша невдала спроба була 17 грудня. Після неї Вітренко був призначений першим заступником міністра енергетики та в.о. міністра.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак впевнений, що Верховна Рада все ж зможе призначити Вітренка міністром енергетики з третьої спроби.

Показати ще новини
Радіо NV
X