Домашні сонячні електростанції на землі потужністю до 30 кВт не зможуть отримувати "зелений" тариф вже у 2019 році - закон

17 травня 2019, 09:14

Закон про зелені аукціони передбачає, що всі домашні сонячні електростанції на землі потужністю до 30 кВт вже з 2019 року не зможуть отримувати "зелений" тариф.

Про це йдеться в статті Економічної правди.

15 травня закон підписав спікер Ради Андрій Парубій. Його направили на підпис президентові. Після появи тексту закону з'ясувалося, що вже з 2019 року як існуючі, так і нові домашні сонячні електростанції (СЕС) на землі потужністю до 30 кВт не зможуть претендувати на "зелений" тариф.

Відео дня

"Текст закону прописаний так, що НКРЕКП буде змушена призначити "зелений" тариф лише на ту частину потужності домогосподарств, що встановлена на дахах та фасадах. Ще раз: українці, які запустили сонячні електростанції, отримуватимуть виплати за "зеленим" тарифом лише з тієї частини своїх СЕС, які встановлені на дахах та/або фасадах будівель і капітальних споруд. При цьому споживач повинен підтвердити, що ці споруди капітальні.Тобто створюється прецедент обмеження права українців на гарантоване їм законом та надання зворотної дії в часі нормам закону, що суперечать статті 58 Конституції України", - йдеться в статті.

У тексті закону зазначено, що "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд".

Як наголошується в статті ЕП, НКРЕКУ щоквартально встановлює "зелений" тариф власною постановою для коригування змін курсу гривні до євро ( "зелений" тариф прив'язаний до євро). Таким чином, в наступному кварталі після вступу закону в силу домашні сонячні електростанції на землі потужністю до 30 кВт не зможуть претендувати на "зелений" тариф.

"Отже, настає епоха розкуркулення 10 тис. власників домашніх СЕС, які мали необережність повірити в серйозність намірів держави щодо розвитку відновлювальної енергетики. Йдеться про українців, які вклали в домашні СЕС 180 млн євро", - пише ЕП.

Нагадаємо, закон про "зелені" аукціони для інвесторів відновлюваних джерел енергії Рада ухвалила 25 квітня. "За" проголосував 251 нардеп. Документ передбачає введення аукціонів з 2020 року і обов'язкову в них участь інвесторів сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт і вітроелектростанцій більше 5 МВт (або одна турбіна).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пілотний аукціон має відбутися не пізніше 31 грудня 2019 року, місцем для проведення аукціонів визначено електронну торгову систему ProZorro. Період надання гарантованого тарифу на відпуск е/е переможцю аукціону - 20 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X