Завод із переробки сміття у Житомирі запустять весною 2022 року — мер

30 вересня 2021, 17:34

Завод із переробки сміття потужністю 85 тисяч тонн за рік, який будують у Житомирі, планують запустити в березні 2022 року.

Про це мер міста Сергій Сухомлин повідомив сьогодні у Києві на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президенті України, пише агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Глибина переробки на цьому заводі буде 90%, за рік він вироблятиме 40 тисяч тонн RDF-пального. Для прикладу, це заміщення приблизно 20 млн кубів газу», — сказав Сухомлин.

Він додав, що завод дозволить забезпечувати теплом майже 30% Житомира.

Крім того, два заводи з переробки побутових відходів будують у Львові, повідомив мер міста Андрій Садовий в ході Конгресу.

«Один завод — ТПВ, його перша частина — станція компостування. Половина всіх побутових відходів — це органіка, і ми її переробляємо, отримуємо компост і навіть продаємо його через Прозорро. Також ми будуємо великий завод на майданчику водоканалу, де переробляють мул зі стоків для виробництва біогазу», — розповів Садовий.

Зараз в Україні немає жодного підприємства з переробки сміття. «Все, що є — це сортувальна лінія, бо є чинний закон про відходи, що несортоване сміття заборонено приймати на полігони. Тобто, при полігонах є сконцентровані сортувальні лінії. В більшості це відбирання пластику, трошки скла, трошки алюмінію, заліза, але все це відбирається ще з баків», — говорив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Показати ще новини
Радіо НВ
X