Затишшя перед штормом. На ринку нерухомості спостерігається спад активності

23 серпня 2016, 12:28
В кінці літа на ринку нерухомості спостерігається цілком прогнозоване затишшя: покупець все ще вичікує, як поведуть себе забудовники в умовах очікуваної девальвації гривні

1 За підсумками першого півріччя 2016 року введення житла в експлуатацію скоротилося

За шість місяців 2016 року введено 3 млн 291 млн. кв. м, що на 0,7% менше, ніж роком раніше. Скорочення стало цілком очікуваним на тлі обмежених інвестицій у будівництво і скорочення реальних доходів населення. Економіка демонструє слабке зростання, а забудовники, схоже, обрали вичікувальну позицію – в найближчі кілька місяців стане зрозуміло, чи варто поспішати зі зведенням нових метрів або почекати кращих часів.

Відео дня

Примітно, що 50,3% загального обсягу житла прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках, 49,5% – у будинках із двома й більше квартирами та 0,2% – у гуртожитках. За даними Держстату, в цілому в першому півріччі 2016 року введено в експлуатацію 36 тис. 462 квартири загальною площею 3 млн. 141 тис. кв. м, при цьому площа гуртожитків і приріст площі існуючих квартир за рахунок реконструкції склали 149 тис. 800 кв. м.

Найбільш активними у сфері житлового будівництва знову виявилися Київська, Львівська, Одеська, Івано-Франківська області та Київ. Там в першому півріччі поточного року введено в експлуатацію 54,3% загального обсягу житла. При цьому в Києві введено 8,9% кв. м. Це на 34,8% менше показника аналогічного періоду 2015 року.

Тенденція до зменшення об'єктів, що будуються в Києві, не нова. Столиця все ще не може розібратися з деякими довготривалими проектами, а забудовники підтверджують, що знайти землю під свої об'єкти стало занадто складно.

2 В регіонах користуються попитом квартири однокімнатні

Традиційно найбільшим попитом користуються однокімнатні та двокімнатні квартири. Житомир не виняток. За даними порталу domik.ua мінімальна вартість квартири економ-класу там стартує від $16000 на околицях міста. Ближче до центру за житло доведеться викласти вже від $20000. Ціни на двокімнатні квартири зберігаються в межах $18000-$28000 на околиці і $20000-$35000 у прицентральних районах та центрі міста.

У Дніпрі мінімальна вартість однокімнатної квартири стартує від $15000 на околиці міста. Примітно, що ціна двокімнатної бюджетної квартири на околиці міста не значно відрізняється від вартості однокімнатної - $16000-$17000.

Економічна ситуація в країні коригує і купівельний попит, і активність забудовників у регіонах. Там, на відміну від Києва, у більшості своїй лідирує саме вторинний ринок, в той час як девелопери нового фонду намагаються заманити клієнта гнучкими умовами розстрочки і акціями.

Очікувана девальвація гривні впливає на активність покупця. Він вичікує, сподіваючись на новий виток падіння доларових цін.

3 Мін'юст поверне паперове свідоцтво на право власності на нерухомість

Кілька місяців не вщухали суперечки навколо нового алгоритму реєстрації права власності на нерухоме майно. Замість свідоцтва ввели інформаційну довідку, бажаючи відмовитися від паперового свідоцтва. З 1 серпня власникам квартири не видають документ про право власності на захищеному бланку – вони отримують лише роздрукований аркуш, на якому зазначено номер запису у Державному реєстрі майнових прав.

Але прогресивне нововведення не прижилося в українських реаліях.

Щоб уберегти електронний реєстр від атак шахраїв, вирішили повернути українцям можливість отримувати свідоцтво в паперовому варіанті.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X