Затишшя перед штормом. На ринку нерухомості спостерігається спад активності

23 серпня 2016, 12:28
1760
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Затишшя перед штормом. На ринку нерухомості спостерігається спад активності  - фото

Наталья Кравчук / НВ

В кінці літа на ринку нерухомості спостерігається цілком прогнозоване затишшя: покупець все ще вичікує, як поведуть себе забудовники в умовах очікуваної девальвації гривні

1 За підсумками першого півріччя 2016 року введення житла в експлуатацію скоротилося

За шість місяців 2016 року введено 3 млн 291 млн. кв. м, що на 0,7% менше, ніж роком раніше. Скорочення стало цілком очікуваним на тлі обмежених інвестицій у будівництво і скорочення реальних доходів населення. Економіка демонструє слабке зростання, а забудовники, схоже, обрали вичікувальну позицію – в найближчі кілька місяців стане зрозуміло, чи варто поспішати зі зведенням нових метрів або почекати кращих часів.

Примітно, що 50,3% загального обсягу житла прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках, 49,5% – у будинках із двома й більше квартирами та 0,2% – у гуртожитках. За даними Держстату, в цілому в першому півріччі 2016 року введено в експлуатацію 36 тис. 462 квартири загальною площею 3 млн. 141 тис. кв. м, при цьому площа гуртожитків і приріст площі існуючих квартир за рахунок реконструкції склали 149 тис. 800 кв. м.

Найбільш активними у сфері житлового будівництва знову виявилися Київська, Львівська, Одеська, Івано-Франківська області та Київ. Там в першому півріччі поточного року введено в експлуатацію 54,3% загального обсягу житла. При цьому в Києві введено 8,9% кв. м. Це на 34,8% менше показника аналогічного періоду 2015 року.

Тенденція до зменшення об'єктів, що будуються в Києві, не нова. Столиця все ще не може розібратися з деякими довготривалими проектами, а забудовники підтверджують, що знайти землю під свої об'єкти стало занадто складно.

2 В регіонах користуються попитом квартири однокімнатні

Традиційно найбільшим попитом користуються однокімнатні та двокімнатні квартири. Житомир не виняток. За даними порталу domik.ua мінімальна вартість квартири економ-класу там стартує від $16000 на околицях міста. Ближче до центру за житло доведеться викласти вже від $20000. Ціни на двокімнатні квартири зберігаються в межах $18000-$28000 на околиці і $20000-$35000 у прицентральних районах та центрі міста.

У Дніпрі мінімальна вартість однокімнатної квартири стартує від $15000 на околиці міста. Примітно, що ціна двокімнатної бюджетної квартири на околиці міста не значно відрізняється від вартості однокімнатної - $16000-$17000.

Економічна ситуація в країні коригує і купівельний попит, і активність забудовників у регіонах. Там, на відміну від Києва, у більшості своїй лідирує саме вторинний ринок, в той час як девелопери нового фонду намагаються заманити клієнта гнучкими умовами розстрочки і акціями.

Очікувана девальвація гривні впливає на активність покупця. Він вичікує, сподіваючись на новий виток падіння доларових цін.

3 Мін'юст поверне паперове свідоцтво на право власності на нерухомість

Кілька місяців не вщухали суперечки навколо нового алгоритму реєстрації права власності на нерухоме майно. Замість свідоцтва ввели інформаційну довідку, бажаючи відмовитися від паперового свідоцтва. З 1 серпня власникам квартири не видають документ про право власності на захищеному бланку – вони отримують лише роздрукований аркуш, на якому зазначено номер запису у Державному реєстрі майнових прав.

Але прогресивне нововведення не прижилося в українських реаліях.

Щоб уберегти електронний реєстр від атак шахраїв, вирішили повернути українцям можливість отримувати свідоцтво в паперовому варіанті.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
2915
Економіка

Сьогодні, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
2137
Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:37

thumb img
У Міненерго РФ заявили про бажання продовжити контракт на транзит газу через Україну в ЄС
671

Головне

Країни

Сьогодні, 08:09

thumb img
CNN: Демократи залишилися незадоволеними результатами розслідування Мюллера
Політика

Сьогодні, 11:00

thumb img
Перевірка Зе. Наскільки правдиві заяви Володимира Зеленського - аналіз
Політика

Вчора, 22:43

thumb img
Зеленський назвав вартість своєї передвиборної кампанії