«Є два механізми». Новий міністр агрополітики розповів, як боротиметься з посухою в Україні

4 лютого 2021, 20:33

Міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко наголосив, що південні області України третій рік страждають від посухи і назвав ситуацію критичною.

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо НВ.

За словами міністра, «є два механізми» для боротьби зі цією ситуацією.

В якості першого способу боротьби з посухою Лещенко назвав ухвалення закону про агрострахування. В рамках цього закону держава бере на себе супровідний ризик страхувати посіви. У разі ж, якщо посіви губляться, держава приймає своє ударну участь в компенсації вартості цих посівів для того, щоб аграрій міг мати фінансову подушку, підкреслив Лещенко.

Відео дня

В якості другого механізму міністр назвав національний проект зрошення і меліорації на півдні України.

«У нас є 2 млрд гривень в рамках загальних державних витрат, у нас є кредитні гарантії Укрексімбанку на 7 млрд гривень, у нас є пів мільярда на компенсацію обладнання для зрошення та меліорації, і у нас, якщо ми зараз приймемо найближчим часом закони про об'єднання водокористувачів, реформаторські закони, які є в Європейському Союзі - ЄБРР, Світовий Банк і безпосередньо Міжнародна фінансова корпорація готові виділити $2 млрд на ці проєкти», - заявив міністр.

Лещенко відзначив, що міністерство займеться підготовкою і очищенням каналів, держава дає воду, а приватний капітал приєднується до системи насосної станції і самостійно забезпечує зрошення і меліорацію у себе на полях.

«Це буде прорив для країни», - зазначив міністр.

За словами міністра Роман Лещенко, Міністерство агрополітики зможе відновити роботу з 1 березня. Міністр додав, що всього пів року працює на державній службі і не дуже розбирається «В бюрократичних тонкощах».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X