Заступник міністра фінансів розповів, коли Україна отримає транш від МВФ

28 грудня 2015, 15:07
МВФ може ухвалити рішення об'єднати два транші по $1,7 млрд, один з яких у 2015 році Україна не отримала, а другий повинен бути на початку наступного 2016 року

Як повідомив в інтерв'ю Апострофу заступник міністра фінансів Артем Шевальов, прийнявши бюджет 2016 року з необхідним дефіцитом бюджету у розмірі 3,7% ВВП, Україна зробила все для того, щоб залишитися в програмі фінансування МВФ.

Відео дня

"Успішне продовження програми, на яку ми розраховуємо, дозволить нам вести розмову про об'єднання траншів на початку 2016 року. Але для цього треба зробити все необхідне для того, щоб залишитися в програмі МВФ", - заявив Шевальов.

За словами заступника міністра, у наступних рекомендаціях МВФ, швидше за все, буде зроблено акцент на антикорупційній складовій.

"Швидше за все, буде зроблено акцент на боротьбі з корупцією у сфері діяльності антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури. Зокрема, стосовно достатнього бюджетування цих структур і забезпечення їх нормальної роботи", - уточнив Шевальов.

Також заступник міністра фінансів додав, що основна частина нових траншів піде до держбюджету.

"Спочатку була домовленість про те, що всі транші в 2016 році підуть в НБУ. Зараз це вторинне технічне питання. Ми вважаємо, що підтримка резервів потрібна, але, можливо, ми будемо говорити про те, щоб певна сума пішла в бюджет", - пояснив він.

Нагадаємо, МВФ проаналізує закон про державний бюджет на 2016 рік на збалансованість.

Яресько підкреслила, що без підтримки з боку МВФ збереження економічної стабільності і зростання економіки навряд чи можливі.

У ніч на п'ятницю, 25 грудня Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2016 рік. За проголосували 263 депутата.

Держбюджет на наступний рік був прийнятий з доходами 595 млрд 081 млн 135,3 тис. грн і витратами 667 млрд 733 млн 507,2 тис. грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X