Заступник голови НБУ розповів, коли Україна отримає транш МВФ

15 серпня 2018, 08:05

Новий транш можна очікувати  восени, якщо Україна зможе домовитись з  Міжнародним валютним фондом.

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій в ефірі Радио НВ.

"Якщо мисія буде позитивна, якщо Україна зможе домовитись з МВФ, то ми зможемо отримати позитивне рішення борду восени і гадаю восени Україна зможе отримати транш", - сказав він.

Відео дня

За його словами, призначення дати борду, найімовірніше, означає, що рішення буде позитивним. Чурій зазначив, що місія МВФ до Києва буде технічною.

Також він додав, що приїзд місії МВФ це сигнал про те, що нарешті процес пішов. По словам Чурія, також будуть обговорюватися питання по зобов'язанням, які вже виконанні.

Нагадаємо, що Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін в черговий раз відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

У той же час 7 червня Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд.Пізніше, 12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, що було важливою вимогою Фонду.

Пізніше стало відомо, що місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня.

Показати ще новини
Радіо NV
X