Заступник голови НБУ розповів, чому росте курс долара та євро

14 серпня 2018, 19:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Досвід останніх чотирьох років показує, що українська валюта сезонна.

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій в ефірі Радіо НВ.

"Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна №2 з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо у експорті сонячної олії. Коли йде експорт, то іде і виручка. З іншої сторони потрібно розуміти, що Україна має економіку, яка не повністю знаходить на світлій стороні. Зокрема, велика частина аграрного сектору знаходиться в тіні", - сказав він.

Відео дня

Також він нагадав, що у 2016 році коливання почалися у вересні, у 2017 році – у серпні, в цього року - у липні.

"Причина проста. Курс важливий для бізнесу і населення. Вони (бізнес, - НВ) подивилися на це, і зрозуміли, що сенсу чекати вересня нема, тому купили валюту у серпні. Гадаю, що цього року відбулася така ж сама ситуація. Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав, те що відбувається на сьогодні є панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи", - зазначив Чурій.

Також відповідачи на питання про причини зниження курсу євро, замголови НБУ заявив, що на євро впливають зовсім інші фактори. Крім того, з його слів, всі інші курси є похідними від долара.

"Всі інші курси є похідними від долара. Останнім часом на ринках, які розвиваються, досить нестабільна. За місяць гривня девальвувала на десь на 4%, а південно-африканська валюта девальвувала на 10%", - додав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X