Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Заступник голови АП заявив, що IT-компанії частково самі винні у конфлікті із правоохоронцями

24 вересня 2015, 20:09
827
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шимків заявив, що IT-компанії і силовики повинні публічно назвати причини обшуків

Фото: Олександр Медведєв / НВ

Заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків заявив, що слідчі дії, які проводилися в низці IT-компаній, часто викликані недобросовісними діями деяких із них

"IT створює нові технології, у нас є багато гарних історій, наприклад, про українську рукавичку, яка допомагає перетворювати жести на звуки. Але у нас і, найперший андеграунд-маркет з торгівлі креками, зламами доступу до мереж. Сьогодні деякі сервери деяких IT-компаній беруть участь у DDOS-атаках. Сьогодні є і ця частина IT-діяльності, є програмісти, які пишуть хакерський код. Є відомі IT-компанії, які я не буду називати, де програмісти створювали софт для банку і вирішили вставити в цей софт код, який перераховував їм певну суму на їхній особистий рахунок", - передає Інтерфакс-Україна його слова під час фінансового форуму в Одесі 24 вересня.

Шимків також заявив, що в Україні були випадки, коли 400 осіб писали вірусну програму, не підозрюючи про те, що вони роблять, а згодом додаток списував гроші з платіжних карт.

Чиновник також зазначив, що і у правоохоронних органах є як професіонали, так і ті, кому не можна довіряти.

"Ми повинні вмикати процес взаємодії, коли бізнес, у якого виникають ці проблеми, вийде і скаже, що їм інкримінується. Та сама проблема стосується і правоохоронних органів: вони повинні вийти і сказати, які підозри. Якщо окремі співробітники займалися неправомірними діями, компанія несе відповідальність. Я виступаю проти силових дій щодо працівників. Але я не вітаю і поведінку власників, які не вийшли до співробітників і не сказали, у чому причина перевірки", - заявив чиновник.

Раніше повідомлялося, що активісти опублікували відео, у якому закликали зупинити обшуки в українських IT-компаніях.

Нагадаємо, учасники українського IT-ринку в четвер, 24 вересня, на зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом обговорили проблеми галузі.

Перед цією зустріччю міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус висловив стурбованість постійними обшуками в IT-компаніях.

Раніше повідомлялося про обшуки 21 та 22 вересня у двох харківських IT-компаніях - NIX Solutions та Intego. Причому, у NIX Solutions повідомили, що під час "перевірки" постраждала їхня співробітниця, у якої силоміць намагалися відібрати перепустку, але "все обійшлося забоєм". 17 вересня повідомлялося, про обшук офісу компанії Divan.TV.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися