Засновники Skype створили новий месенджер без реклами та з шифруванням дзвінків

15 березня 2016, 17:18
Засновники Skype створили новий сервіс Wire для голосових, відеодзвінків та групових чатів, однак він повністю позбавлений реклами та з шифруванням всіх розмов, листування і файлів

Про це пише агентство Reuters.

Інтерфейс Wire подібний до багатьох месенджерів. У ньому так само відображаються посилання на соцмережі, сайти та відео з YouTube та інших подібних сервісів

Відео дня

Сервіс доступний в веб-версії і в якості окремого десктопного додатка для Windows і Mac. Також у Wire є додатки для мобільних платформ iOS і Android.

Для реєстрація в Wire потрібно підтвердження по email, і поки у сервісу немає особливих проблем з вибором імені користувача.

Користувач месенджера може захистити свої розмови й чати від чужого ока, адже шифрування в Wire відбувається на базі відкритого коду.

За словами розробників, на сьогодні Wire - єдиний сервіс, який шифрує не тільки листування, а й розмови, відео, групові чати.

Месенджер спільно розробили творці Skype на чолі з засновником сервісу Янусом Фрісом, який став виконавчим головою і співінвестором в новому стартапі. Компанія зареєстрована в Швейцарії, там же знаходиться і офіс.

В Wire не продають персональні дані користувачів рекламодавцям. Бізнес-модель для Wire поки не знайшли. За словами засновників, зараз мета сервісу - якомога швидше набрати обертів і призначену для користувача базу. А про способи монетизації розробники подумають пізніше.

Зауважимо, що end-to-end шифрування, яке використовується у месенджері, дозволяє шифрувати-розшифровувати інформацію без участі сервера. Сервер не "бачить" ваші повідомлення, тому не може навіть на вимогу спецслужби розкрити їх зміст.

Нагадаємо, раніше голова НАБУ Артем Ситник заявив, що бюро починає співпрацю із ФБР і анонсує можливість знімати інформацію з популярних месенджерів.За його словами, Зняти інформацію і з Viber, і з WhatsApp цілком реально.

Показати ще новини
Радіо NV
X