Засипали скаргами. Бізнес-омбудсмен розповів, чим незадоволені підприємці

2 лютого 2018, 17:56

У 2017 році Рада бізнес-омбудсмена отримала на розгляд 1638 скарг від підприємців з усіх областей України і закрила 1042 розслідувань – це вдвічі більше, ніж 2016 року.

Про це йдеться в прес-релізі Ради.

Найчастіше бізнес скаржився на дії податкових (61%) та правоохоронних органів (12%), державних регуляторів (9%) та органів місцевого самоврядування (5%), а також митниці (3%). Загалом ці питання склали 90% усіх звернень.

Відео дня

Майже три чверті скарг надійшли від малого і середнього бізнесу. Частка українських підприємців в загальній структурі звернень склала 82%. Серед найбільш активних індустрій, які зверталися до бізнес-омбудсмена - оптова торгівля (30%), промислове виробництво (15%), сільське господарство (10%), представники ринку нерухомості (8%) і приватні підприємці (6%).

Більше третини всіх звернень були з Києва. Варто зазначити, що частка скарг зі столиці, яка становила майже половину у 2016 році, поступово зменшується на користь регіонів. Найбільш активними за кількістю поданих скарг стали Дніпропетровська (8%), Одеська (8%), Київська (7%) і Харківська (7%) області.

Також зазначається, що Рада бізнес-омбудсмена підписав меморандум про співпрацю зі Службою безпеки України. Це вже дев'ятий документ про партнерство інституції з державними органами.

Рада підготувала 2 пакети системних рекомендацій для уряду з питань боротьби з рейдерством і викликам бізнесу у взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Крім того, згідно з даними бізнес-омбудсмена, державні органи виконали 91% рекомендацій Ради.


Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидонорний рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Великобританія, Данія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія та Європейський Союз.

Утворення Ради спільно погоджено Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською бізнес асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Федерацією роботодавців України, Торгово-Промисловою Палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців.

Показати ще новини
Радіо NV
X