Зарплата сімейного лікаря після реформи сягне 11 тисяч гривень

12 лютого 2017, 14:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги, держава виділятиме на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тисяч грн на місяць

Про це повідомив член правління Української асоціації сімейної медицини Віктор Брунарський, передає DT.UA.

З зазначеної суми самому лікарю в якості зарплати буде відведено у кращому разі близько 30%.

Відео дня

Як зазначається, в уряді обіцяють, що в результаті реформи гроші підуть за пацієнтом: за кожного хворого сімейний лікар буде отримувати 210 грн. Обслуговуючи дві тисячі пацієнтів, лікар, згідно із заявами МОЗ, буде отримувати на свою практику 420 тис. грн. на рік.

Однак спочатку йому доведеться зібрати пакет документів, щоб відкрити т. зв. ФОП.

"Усіх цікавить, звідки взялася сума 210 грн. Керівники МОЗ стверджують, що бюджет охорони здоров'я було визначено ще до того, як вони стали до роботи. Тому ділили ту суму, яку отримали. Чи вистачить цих грошей на рік — запитання риторичне. На місяць виходить 35 тис. грн. На всіх і на все. Лікарю, у кращому разі, дістанеться близько 30% від цієї суми", - зазначає Брунарський.

Завідувач амбулаторією сімейної медицини Юрій Зінчук, зі свого боку, повідомив, що згідно з останніми обіцянкам МОЗ, сімейний лікар буде отримувати приблизно 11 тис грн.

При цьому, аби виконати умови реформи і оформити ФОП, йому вже зараз необхідно витратити до 20 тис. грн.

"Я підрахував: щоб отримати можливість працювати як ФОП, я мушу витратити приблизно півтора року і 15–20 тис. грн на оформлення всіляких довідок і дозволів. У мене вимагають ліцензію. Щоб її отримати, потрібно надати договір оренди відповідного приміщення. Але оренди не оформиш, поки немає ліцензії. І хоч який пункт візьми — то все по колу", - підсумував фахівець.

Нагадаємо, з січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає у зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Раніше НВ Бізнес поговорив з в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун про те, як вона бачить реформу медичної галузі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X