Заробітчани навпаки. В Україну їде все більше трудових мігрантів — звідки вони, ким працюють і скільки отримують

26 вересня 2021, 09:09
НВ Преміум

Якщо раніше співвітчизники масово від'їжджали працювати в Європу, то тепер з’явилася протилежна тенденція: на звільнені місця в Україну почали тисячами їхати трудові мігранти з Азії, пише журнал НВ.

Д ля 26‑річного туркмена Новруза Аллаярова нинішній приїзд в Україну вже другий. Уперше він потрапив сюди у 2013 році, коли навчався в Харківському автодорожньому університеті. Після його закінчення молодий фахівець повернувся на батьківщину. Але у вересні 2020‑го Аллаяров приїхав у Київ, аби навчатися на педагога з англійської. Та через карантин в інститут вступити не зміг і пішов працювати кур'єром у службу доставки Rocket.

Відео дня

Чоловік працює з восьмої ранку до опівночі, а буває, що й довше. «Якщо все добре і багато замовлень, то можна за місяць заробити до 50 тис. грн, — розповідає Аллаяров. — Це хороші гроші. Та й Україна мені подобається: гарний клімат, можливість вільно займатися бізнесом».

Мінімальна зарплатня на його батьківщині становить щомісячні $270, або 7,3 тис. грн.

Таких працівників із-за кордону, як Аллаяров в Україні, останнім часом стало досить багато. Здебільшого трудові мігранти зосереджені у великих містах — Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі. Найчастіше вони працюють у таксі або службах доставки — там від них не вимагають особливих документів.

Аудіоверсія колонки:
Показати ще новини
Радіо НВ
X