Запустити хімзаводи Фірташа допомогла держава
Про це повідомив глава Аграрного фонду Андрій Радченко в інтерв'ю виданню Деньги.ua.
За його словами, річний цикл черкаського і рівненського Азоту, що входять в групу Ostchem, становить приблизно близько 9 млрд грн. Станом з травня до кінця жовтня в обороті Ostchem пройшло приблизно 4,2-4,5 млрд грн.
"Ми вклали 1,6 млрд грн. Власник заводів вклав приблизно стільки ж оборотних коштів. Плюс зробили закупівлі дистриб'ютори добрив - приблизно на 1 млрд грн. Всі ці ресурси дозволили запустити хімзаводи", - пояснив Радченко.
Варто зазначити, що станом на зиму 2017 року заводи не виконували свої зобов'язання перед покупцями добрив, в тому числі - перед фермерами, агрокомпаніями. Але Аграрному фонду "вдалося домовитися" і відокремити стару історію і реструктуризацію боргів перед фермерами та дистриб'юторами.
"Ми все-таки переконали їх (Ostchem - ред.), що ми - державна компанія, відстоюємо інтереси держави, інтереси людей, які працюють в хімічній промисловості, щоб робочі місця збереглися, а також в інтересах фермерів", - сказав Радченко.
Глава Аграрного фонду переконує, що на сьогодні у компанії вже немає ризиків ніяких за цим контрактом.
"Ризиків жодних немає. Ті ризики, які могли бути - це в момент запуску заводів, заводи потрібно було "розкочегарити". І почекати приблизно два тижні до отримання першої продукції. У той момент ми постаралися різними способами - поручительствами, переуступка і так далі - убезпечити себе", - зазначив він.
Раніше повідомлялося, що три заводи Фірташа повернулися до роботи після багатомісячного простою. У червні підприємства черкаський Азот, Рівнеазот і сєверодонецький Азот, що входять до групи Ostchem, знову почали виробництво добрив після більш ніж тримісячної перерви в роботі.