Запустити хімзаводи Фірташа допомогла держава

2 листопада 2017, 18:26
Державний Аграрний фонд закупив у хімічних підприємств групи Ostchem олігарха Дмитра Фірташа мінеральних добрив на 1,6 млрд грн. Завдяки цим контрактам заводи змогли знову приступити до роботи після тривалого простою

Про це повідомив глава Аграрного фонду Андрій Радченко в інтерв'ю виданню Деньги.ua.

За його словами, річний цикл черкаського і рівненського Азоту, що входять в групу Ostchem, становить приблизно близько 9 млрд грн. Станом з травня до кінця жовтня в обороті Ostchem пройшло приблизно 4,2-4,5 млрд грн.

Відео дня

"Ми вклали 1,6 млрд грн. Власник заводів вклав приблизно стільки ж оборотних коштів. Плюс зробили закупівлі дистриб'ютори добрив - приблизно на 1 млрд грн. Всі ці ресурси дозволили запустити хімзаводи", - пояснив Радченко.

Варто зазначити, що станом на зиму 2017 року заводи не виконували свої зобов'язання перед покупцями добрив, в тому числі - перед фермерами, агрокомпаніями. Але Аграрному фонду "вдалося домовитися" і відокремити стару історію і реструктуризацію боргів перед фермерами та дистриб'юторами.

"Ми все-таки переконали їх (Ostchem - ред.), що ми - державна компанія, відстоюємо інтереси держави, інтереси людей, які працюють в хімічній промисловості, щоб робочі місця збереглися, а також в інтересах фермерів", - сказав Радченко.

Глава Аграрного фонду переконує, що на сьогодні у компанії вже немає ризиків ніяких за цим контрактом.

"Ризиків жодних немає. Ті ризики, які могли бути - це в момент запуску заводів, заводи потрібно було "розкочегарити". І почекати приблизно два тижні до отримання першої продукції. У той момент ми постаралися різними способами - поручительствами, переуступка і так далі - убезпечити себе", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що три заводи Фірташа повернулися до роботи після багатомісячного простою. У червні підприємства черкаський Азот, Рівнеазот і сєверодонецький Азот, що входять до групи Ostchem, знову почали виробництво добрив після більш ніж тримісячної перерви в роботі.

Показати ще новини
Радіо NV
X