Запаси вугілля на українських ТЕС досягли рекордного мінімуму — Укренерго

26 січня 2021, 12:04

Запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій (ТЕС) станом на 25 січня становили 455 тисяч тонн, що є історичним мінімумом, і не забезпечує енергетичну безпеку країни.

Про це директор з управління ОЕС України - головний диспетчер НЕК Укренерго Віталій Зайченко сказав на засіданні Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) 25 січня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Станом на 25 січня на складах ТЕС знаходиться 455 тисяч тонн вугілля, з них антрацитовой групи - 163 тис. тонн і газової групи - 291 тис. тонн. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов'янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для забезпечення енергетичної безпеки країни», - заявив Зайченко.

Він додав, що нинішні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис. тонн - на 51 тис. тонн по антрациту і на 471 тис. тонн по газовому вугіллю.

Головний диспетчер Укренерго зазначив, що українську енергосистему в минулий морозний тиждень вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі. За даними держкомпанії, білоруський імпорт в період з 18 по 24 січня збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу.

Подальшому нарощуванню імпорту з Білорусі перешкоджає недостатня пропускна здатність між енергосистемами двох країн, яка становить 900 МВт за поточної потреби України в імпорті на рівні 1,5 ГВт.

«Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу, або за рахунок відключення споживачів», - пояснив Зайченко.

18 січня державне Центренерго підключило до роботи енергосистеми додатково шість енергоблоків з використанням природного газу через критичну ситуацію із запасами вугілля. Газ від НАК Нафтогаз України Центренерго отримує на умовах відстрочення платежу. Центренерго звинуватило енергохолдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова в зриві поставок вугілля. У ДТЕК у відповідь на звинувачення Центренерго заявили, що «в повному обсязі виконують свої зобов'язання».

За інформацією першого заступника голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрія Сакви, собівартість виробництва електроенергії на ТЕС при ціні газу 7,8 грн/кубометр  ПДВ) становить 2,5-2,7 грн/кВт-год.

За даними ДП Оператор ринку, на торгах на ринку «на добу вперед» в Українській об'єднаній енергосистемі на 26 січня середньозважена ціна електроенергії склала 1 657,96 грн/МВт-год.

Показати ще новини
Радіо НВ
X