Критична ситуація. Запаси вугілля на складах ТЕС України впали нижче за 500 тисяч тонн
Запаси вугілля на складах теплових електростанцій генкомпаній України опустилися нижче 0,5 млн тонн, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані Міністерства енергетики.
За розрахунками агентства, за останній тиждень вони знизилися на 11,7% (на 63,5 тис. тонн). Якщо на ранок 1 листопада 2021 року запаси на складах становили 542,8 тис. тонн, то на 8 листопада вони знизилися до 479,3 тис. тонн.
За місяць — з 8 жовтня по 8 листопада — запаси на складах ГК ТЕС скоротилися на 33,1% (на 236,7 тис. тонн).

Нагадаємо, що в Україні погіршується ситуація із накопиченням вугілля. 29 жовтня стало відомо, що Мінекономіки РФ не дало квоти російським компаніям на експорт енергетичного вугілля в Україну. Це стосується постачання вугілля антрацитової групи з шахтоуправління Обухівське Ріната Ахметова в Ростовській області РФ на Луганську ТЕС, що входить до ДТЕК. Крім того, Російська Федерація зупинила транзит через її територію енергетичного вугілля з Казахстану до України.
За даними Міненерго України, компанії теплової генерації у листопаді планували імпортувати 562 тисячі тонн вугілля. Зокрема державне Центренерго хоче імпортувати близько 200 тисяч тонн, у тому числі з Казахстану.
У Міненерго заявляють, що ключовим стабілізуючим фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Навантаження на неї буде рекордним за останні п’ять років. «Йдеться про плюс 7 млрд кВт-годин, що на 15% більше навіть від минулорічного. Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн», — повідомив міністр Герман Галущенко.
На тлі дефіциту вугілля Україна 6 листопада відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Сьогодні імпорт може досягти 9200 МВт-год (приблизно 2% добового споживання). За результатами добових аукціонів з розподілу міждержавних перетинів на 8 листопада, із запропонованих системним оператором 885 МВт перетину потужність 475 МВт-год на кожну годину доби викупило ТОВ ЕРУ Трейдинг Ярослава Мудрого та Дейла Перрі, ще 400 МВт-год — ТЕТ Груп Віталя Бутенка, який раніше очолював Д.Трейдинг, та ще 10 МВт-год — ТОВ Овіс Трейд ексмера Харкова Володимира Шумілкіна. На 9 листопада 885 МВт-год потужності перетинів розділили ЕРУ Трейдинг та ТЕТ Груп — 485 МВт-год та 400 МВт-год відповідно.
Однак сьогодні стало відомо, що Біленерго передумало експортувати електроенергію до України. Імпорт може припинитися із 9 листопада.