Запаси нафти в світі зросли до рекордного рівня, підвищення цін не очікується

13 листопада 2015, 14:41
Товарні запаси нафти в світі зросли до рекордного рівня - близько 3 млрд барелів, йдеться в доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА)

Такий показник був досягнутий всупереч тому, що обвал цін довів темпи зростання попиту до максимуму за п'ять років, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За оцінками МЕА, суттєві запаси будуть стримувати зростання цін на нафту в осяжній перспективі.

Відео дня

У вересні нафтові резерви розвинених країн світу, що входять в Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), збільшилися на 13,8 млн барелів і на кінець місяця досягали рекордних 2,98 млрд барелів. Показник приблизно на 257 млн барелів перевищує довгостроковий середній рівень для цієї пори року.

При цьому пропозиція нафти в жовтні була приблизно на 2 млн барелів на добу (б/с) більшою, ніж роком раніше, загальний показник перевищив 97 млн б/с.

За оцінками МЕА, зростання попиту на нафту в 2015 році буде найвищим за п'ять років - 1,82 млн б/с.

Нафтові котирування піднімаються в п'ятницю, проте завершують в мінусі другий тиждень поспіль на тлі чергового зростання запасів у США і негативного прогнозу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), повідомляє агентство Bloomberg.

Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:56 зросла на $0,66 (1,50%) - до $44,72 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на грудень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася до цього часу на $0,4 (0,96%) - до $42,15 за барель. З початку тижня Brent подешевшала на 5,7%, WTI - на 4,8%.

"Падіння котирувань нижче позначки в $40 за барель залишається питанням часу, - наголошується в звіті аналітиків Commerzbank. - Надлишок пропозиції в США залишається високим, при цьому запаси зростають навіть за межами Штатів".

Як повідомило напередодні міністерство енергетики США, запаси нафти в країні виросли за минулий тиждень на 4,2 млн барелів, у три рази більше, ніж очікували опитані Bloomberg експерти.

Запаси на терміналі в Кушинзі, де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, підскочили на 2,24 млн барелів. Підвищення резервів стало першим за чотири тижні і рекордним з березня.

Як повідомлялося, на світових ринках спостерігається відчутне зниження цін на метали і сировину. Інвестори побоюються, що це може бути сигналом подальшого уповільнення китайської економіки, яка в останні роки визначала рівень попиту на основні ресурси.

Показати ще новини
Радіо НВ
X