Замість російського. Європі пообіцяли азербайджанський газ за три роки

24 лютого 2017, 10:47
Постачання газу із регіону Каспійського моря до Європи по південному газовому коридору почнуться до 2020 року, незважаючи на ризики затримок в реалізації проекту, покликаного скоротити залежність від експорту з Росії

Як пише Reuters, політики і міністри на зустрічі в Баку підтримали будівництво мережі газопроводу вартістю $ 40 мільярдів і протяжністю 3500 кілометрів.

Трансадріатичний газопровід є кінцевою ділянкою проекту, з'єднуючись з Трансанатолійським газопроводом на турецькому кордоні, а потім перетинаючи Грецію і Албанію на шляху до Італії.

Відео дня

Міністр промисловості Італії Карло Календа сказав, що робота з усунення головної перешкоди на шляху газопроводу - пересадка гаю з 200 оливкових дерев - почнеться в понеділок.

Місцева влада хоче перенаправити газопровід в обхід гаю, в якій ростуть 400-річні дерева.

"Проблем з будівництвом італійської частини газопроводу немає", - сказав Календа журналістам в Баку.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв пообіцяв побудувати Південний газовий коридор в зазначені терміни, сказавши, що затримки були б неприйнятні.

"Хтось може шукати виправдання в екологічних проблемах, але я впевнений, що всі екологічні стандарти повністю дотримані і проект буде здійснений в строк", - сказав Алієв

Азербайджан розглядає можливість використання поставок з Апшеронского родовища в Каспійському морі, оператором якого виступає французька Total, щоб пом'якшити стурбованість з приводу нестачі сировини для найдовшого газопроводу в світі.

Окрім того, Боснія, Хорватія і Чорногорія розглядають можливість приєднатися до проекту Трансадріатичного газопроводу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X