Замість першого, другого і третього беруть друге і чай. Російський економіст розповів, як росіяни переживають кризу

26 жовтня 2016, 13:58
Росіяни забули про плани купувати машину, зробити великий ремонт у квартирі, але голодувати ніхто не голодує

Про це в інтерв'ю журналу Новое Время розповів Владислав Іноземцев, директор Центру досліджень постіндустріального суспільства і професор Вищої школи економіки в Москві

Відео дня

За його словами, росіяни цілком собі спокійно переживають скорочення доходів. З 2014 року, за його підрахунками, доходи реально впали приблизно на 12-15%.

"Це насправді небагато. Що народ робить одразу? Він одразу ж забуває про плани купити нову машину, зробити великий ремонт у квартирі. І начебто нічого страшного, від цього свідомість не перевертається. Голодувати ніхто не почав" - уточнив Іноземцев.

Економіст зазначив, що в Росії, як ні в одній європейській країні, є гігантська різниця в цінах.

"Якщо ви живете в Москві, то у вас в межах, умовно кажучи, одного кілометра від вашого будинку знаходиться магазин типу Азбука смаку, де ціни в два рази вище, ніж у Парижі, є Пятерочка або Перехрестя, де нормальна якість та ціни в два рази нижче, і трохи подалі Ашан, де ціни ще в два рази нижче. І коли починається погіршення ситуації, люди з Абетки переходять в П'ятірочку, а з неї – в Ашан. Це якесь падіння самооцінки, але не надто велике падіння реального рівня споживання", - зазначив він.

Інтерв'ю з Владиславом Іноземцевим читайте в новому номері журналу Новое Время — №40 від 28 жовтня 2016 року

Показати ще новини
Радіо NV
X