Замість депозитів. Половина клієнтів Приватбанку вирішили перевести свої вклади в облігації уряду

2 жовтня 2018, 17:49

Більше половини клієнтів Приватбанку хочуть конвертувати свої валютні депозити в облігації внутрішньої держпозики (ОВДП).

Про це розповіла заступник голови Приватбанку Галина Пахачук в інтерв'ю профільному порталу finclub.

За її словами, Приватбанк почав продавати ОВДП своїм клієнтам у березні 2018 року після того, як 68% клієнтів з валютними депозитами зацікавилися купівлею валютних ОВДП.

Відео дня

"Ми вже продали фізособам держпапери на 530 млн грн, а юрособам - на 236 млн грн. Фізичні особи віддають перевагу більше валютним ОВДП, ніж гривневим, але вкладаються вони на більш тривалий термін, ніж юрособи", - зазначила Пахачук.

Вона стверджує, що серед клієнтів Приватбанку, які купили ОВДП, немає політичних діячів, а найбільшу покупку зробив "звичайний клієнт" - перемістив $1,6 млн з депозиту в ОВДП.

За її словами, вони поставили високий вхідний бар'єр в $40 тис., оскільки зараз "треба пройти 77 процесів, щоб клієнт отримав держпапери", а в банку всього три фахівці займаються ОВДП.

Клієнти найчастіше цікавляться довгими валютними ОВДП, за якими Мінфін платить 5,95%, що вдвічі вище, ніж поточна ставка за річним доларовим вкладом в Приватбанку.

"95% гривні інвестується в ОВДП на короткий термін, а в валюті, навпаки, 75% вкладено в облігації на термін понад рік - фізособи пішли в трирічні валютні папери", - розповіла вона.

Нагадаємо, що у вересні в Приватбанку заявляли про плани до кінця року запустити в Україні новий онлайн-сервіс продажу приватним особам облігацій внутрішньої держпозики.

Пізніше стало відомо, що ще кілька українських банків розробляють мобільні додатки для запуску покупки ОВДП фізособами.

Показати ще новини
Радіо NV
X