Заміна для Lanos, новий глава НБУ, доставка їжі від Uber та інші головні ділові новини дня

5 лютого 2018, 21:45

ТОП головних новин бізнесу за 5 лютого від НВ Бізнес.

Для населення України ціна газу може зрости на 62% з 4,9 тис. до 8,03 тис. грн за 1 тис. куб. м. (без ПДВ) з 1 квітня 2018 року, якщо умови постанови уряду №187 від 22 березня 2017 року, що визначає ціну на газ, не будуть змінені.

Відео дня

Надалі, з жовтня 2018 року, ціна газу може зрости на 73% в порівнянні з діючою на даний момент цінною.

Рада зробила передостанній крок до зміни глави НБУ

Профільний комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту затвердити постанову про звільнення з посади голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої і призначення на цю посаду Якова Смолія.

У свою чергу глава ВР Андрій Парубій заявив, що розраховує на остаточне вирішення питання зі зміною глави НБУ вже до кінця лютого. "Планую в цьому місяці. Якщо не на цьому тижні, то на наступному пленарному. Планую не затягувати з цим питанням", - сказав він.

Uber готується до запуску сервісу з доставки їжі

Сервіс виклику таксі Uber шукає співробітника на позицію general manager для свого сервісу доставки їжі UberEats в Україні, свідчить відкрита вакансія на сайті компанії.

В описі вакансії йдеться, що основною відповідальністю стане "розвиток і масштабування платформи доставки їжі на одному з ринків, ключових для сервісу".

Український офіс Uber не підтвердив прямо запуск сервісу, але вказав, що є такі плани.

ЗАЗ готує випуск нового автомобіля замість Lanos

Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) розглядає можливість серійного виробництва нового автомобіля.

"Lanos ще міг би жити - це було гарне авто за співвідношенням ціна/якість. Але прийнято рішення припинити виробництво. Ведемо переговори, щоб поставити на його місце більш модернізовану машину", - повідомив власник корпорації УкрАвто Таріел Васадзе.

За його словами, економічно доцільний обсяг виробництва - мінімум 50 тис. автомобілів на рік. Для того щоб поставити нову модель на діючому сучасному заводі, треба інвестувати не один мільярд доларів.

Шахраї втягнули Мінфін в схему фінансової піраміди МММ

Міністерство фінансів України попереджає про шахрайство з компенсацією за участь в МММ. "Останнім часом в Мінфін надходять повідомлення про те, що від імені міністерства здійснюються дзвінки громадянам і пропонується компенсація за участь в МММ", - повідомила прес-служба міністерства.

За даними відомства, шахраї телефонують з Києва під різними іменами і кажуть, що за рішенням суду Мінфін зараз виплачує відповідну "компенсацію". Далі повідомляють, куди слід приїхати, щоб відновити квитанції, і який "податок" для цього необхідно сплатити. У разі надходження на адресу колишніх акціонерів МММ відповідних дзвінків, міністерство радить звертатися в правоохоронні органи.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо NV
X