Той, хто відмовився від держмайна. Чому Дмитро Сенниченко подав у відставку саме зараз — інтерв'ю НВ з ексголовою ФДМ

27 листопада 2021, 09:14
NV Преміум

Чому Дмитро Сенниченко, голова Фонду держмайна, вирішив піти саме тоді, коли програма Велика приватизація нарешті почала робити перші кроки, він розповів у інтерв'ю журналу НВ.

У коридорах Фонду держмайна України (ФДМ) на вулиці генерала Алмазова багато світлин об'єктів приватизації — старі будівлі, депресивні промзони. І багато молодих облич: їх сюди привів Дмитро Сенниченко, заохочуючи не стільки рівнем зарплатні, скільки можливістю здобути досвід роботи у виконав­чій владі.

Відео дня

Сам Сенниченко з’явився тут у вересні 2019 року, коли уряд Олексія Гончарука мав амбітний план залучення інвестицій, зокрема і через приватизацію.

Невдовзі той Кабмін розформували, але Сенниченко залишився. Як залишились у його голові й великі плани щодо продажу значущих державних підприємств.

Та за наступні два роки реалізувати цю програму значною мірою керівникові ФДМ не вдалося. І навряд чи вдасться: у листопаді 2021‑го він подав у відставку. Його заяву тепер має розглянути Верховна Рада.

Щоправда, перед цим фонд провів два важливі аукціони, продавши київські заводи Більшовик та Електронмаш.

— Британський тижневик The Economist щойно ви­йшов з величезним матеріалом про те, що розмір держави в економіці світу через пандемію значно збільшився. А от місія ФДМ — зменшити долю держави в економіці. Чи вдалося вам це зробити?

Показати ще новини
Радіо NV
X