Закупівля газу у Газпрому, прихід британського агрогіганта та інші головні новини бізнесу

17 січня 2018, 20:59

ТОП головних новин бізнесу за 17 січня від НВ Бізнес.

Нафтогаз готовий почати закупівлі газ у Газпрому

Глава Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що Україна цього року збирається закупити близько 4-5 млрд куб. м газу безпосередньо у Росії, водночас продовжить імпорт з європейського напрямку.

Відео дня

"Ми як Нафтогаз плануємо імпортувати з двох напрямків. Ціна, яку зараз зобов'язаний встановити Газпром, дуже приваблива. Цим економічним бенефітом треба користуватися", - сказав він.

Британський агрогігант вирішив зайти в Україну

На український аграрний ринок заходить лідер британського зернового ринку і агропослуг Frontier Agriculture Limited.

У компанії назвали Україну перспективним ринком для впровадження аграрних інновацій. "Ми вже зараз готові виходити на український ринок разом з продуктами нашої компанії", - заявив виконавчий директор компанії Марк Ейтчісон.

В Україні компанія буде тестувати нове добриво-антистресан, яке потенційно може підвищити врожайність культур.

Українці стали більше "дружити" з банками

У 2017 році українці, як фізособи, так і бізнес, стали частіше віддавати свої гроші банкам, збільшивши обсяг депозитів на 13%.

Водночас українські банки також істотно активізували кредитування, особливо населення. Пожвавленню кредитування сприяло зниження вартості позик - ставки впали як для населення, так і для юросіб.

Уряд затвердив концепцію розвитку цифрової економіки

Кабінет міністрів України затвердив з доопрацюванням Концепцію розвитку цифрової економіки України до 2020 року. Визначено близько 50 показників цифрового розвитку України. Один з ключових пунктів плану заходів - показники розвитку цифрових інфраструктур, зокрема, максимальне покриття широкосмуговим інтернетом.

"Наша амбітна мета - досягти до 2021 року 5% ВВП завдяки розвитку цифрової економіки ", - повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук.

Підвищувати ціну на газ для населення поки не будуть

У Міністерстві енергетики спростували плани підвищити ціни на газ для населення. Як заявив глава відомства Ігор Насалик, інформація про нібито пропозицію Міненерговугілля підвищити ціну з 1 квітня 2018 року є "абсолютною нісенітницею".

Перед цим у ЗМІ з'явилася інформація, що нібито Кабінет міністрів планує змінити методику визначення ціни газу для населення. І що з 1 квітня вартість блакитного палива могла б збільшитися на 8,3%.

Такими були головні ділові новини середи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X