«Олігархи — це минуле». Зеленський подякував Раді за підтримку законопроєкту про деолігархізацію

1 липня 2021, 19:11

Президент Володимир Зеленський подякував Верховній Раді за підтримку законопроєкту № 5599 про олігархів.

«Олігархи - це минуле. Всі вони повинні стати просто великими бізнесменами. Нам потрібні прозорі економічні відносини і рівні правила гри для всіх», - написав Зеленський в своєму Twitter.

Відео дня

Згідно із законопроєктом, олігархом вважається фізична особа, яка відповідає як мінімум трьом з таких ознак:

  • бере участь в політичному житті;
  • має значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевим бенефіціарним власником (Контролером) суб'єкта господарювання, в день набрання чинності є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону України Про захист економічної конкуренції та протягом року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • підтверджена вартість активів особи осіб, бенефіціаром яких воно є) перевищує 1 млн прожиткових мінімумів 2021 році - 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання особи олігархом прийматиме Рада національної безпеки і оборони України. РНБО також буде вести реєстр олігархів. Їм заборонять робити внески для підтримки політичних партій і купувати об'єкти великої приватизації.

На засіданні 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні ініційований Зеленським законопроект про олігархів. «За» проголосували 275 народних депутатів.

Нагадаємо, що 2 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. Він також запропонував винести законопроєкт на всеукраїнський референдум, якщо парламент провалить голосування.

Згідно з рейтингом журналу НВ топ-15 найвпливовіших олігархів України, в політичному сенсі найбільш впливовими є Ринат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X