Законопроект Зеленського. На держдопомогу для підприємців зможуть претендувати і наймані співробітники, але не всі

26 листопада 2020, 20:28

Законопроєкти президента Володимира Зеленського з заходами з підтримки підприємців опубліковані на сайті Верховної Ради.

Одноразову допомогу від держави в розмірі 8 тис. грн зможуть отримати не тільки ФОПи, а й наймані співробітники з зарплатою до 30 тис. грн за третій квартал 2020 року.

Відповідна ініціатива міститься в законопроекті № 4429 президента Володимира Зеленського про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період дії карантину. Текст документа опублікований на сайті парламенту.

Відео дня

Для отримання такої допомоги найманий працівник не повинен працювати за сумісництвом, уточнюється в документі.

У той же час ФОПи, для отримання допомоги від держави зобов'язані сплатити в 2020 році ЄСВ не менш ніж за три місяці. При цьому вони не повинні бути одночасно найманим співробітником або як ФОП здійснювати діяльність, яка не внесено до переліку визначеного Кабінетом міністрів.

Документ пропонує зобов'язати громадян повернути виплачену ним суму в подвійному розмірі за подачу невірної інформації.

Також президент запропонував відкласти термін погашення податкового боргу до 6,8 тис. Грн для фізосіб, в тому числі самозайнятих, до 29 грудня 2021 року. Про це йдеться в тексті законопроєкту № 4430.

У документі також міститься ініціатива про списання пені і штрафів у разі самостійної оплати платником податку основної суми боргу протягом шести місяців після вступу закону в силу.

Документ також пропонує підняти поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів по його стягненню до 3,06 тис. грн і звільнити платників єдиного податку від його сплати за грудень цього року та січень-травень 2021 року.

У пояснювальній записці до документа уточнюється, що списання боргу може торкнутися 4 млн платників податків. Загальна сума списаного боргу оцінюється в 1,3 млрд грн, а відстрочка сплати податків для майже 80 тис. ФОПів - в 310 млн грн.

При цьому, списання пені і штрафів не поширюється на платників податків, особи з податковим боргом за митними платежами та боржникам по сплаті санкцій за порушення в сфері ЗЕД, а також особи, на які поширюються судові процедури з питань банкрутства.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський увечері 26 листопада вніс до Верховної Ради законопроекти про допомогу для підприємців , які постраждали під час карантину.

За словами радника Зеленського Олега Устенко, пакет допомоги пропонують виділити з Фонду по боротьбі з розповсюдженням COVID-19 .

24 листопада президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкти про надання матеріальної допомоги закритому в карантин бізнесу. Крім одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. Грн підприємці також можуть претендувати на податкові канікули, включаючи звільнення від сплати ЄСВ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X