Бізнес розкритикував законопроект, що забороняє іноземцям входити до наглядових рад держкомпаній — ЄБА

26 червня 2020, 11:32

В ЄБА наголосили, що за даними НАБУ, втрати держави від корупції на держпідприємствах оцінюються в 18 млрд грн (0,5% ВВП).

Бізнес-спільнота виступила проти внесеного до парламенту законопроекту, який забороняє іноземцям входити до наглядових рад державних компаній. Про це йдеться в заяві Європейської бізнес асоціації.

Відео дня

«Несподіванкою для бізнес-спільноти став внесений в парламент в травні цього року законопроект, що забороняє іноземцям входити до наглядових рад державних компаній», - йдеться в повідомленні ЄБА.

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого регулювання пов'язують з тим, що наглядова рада держпідприємства є органом, що здійснює захист прав держави та контролює і регулює діяльність менеджменту підприємства.

«На думку бізнес-спільноти, важливий фокус саме на професіоналізмі, незалежно від національності, статі тощо», - йдеться в повідомленні.

Також в асоціації підкреслили актуальність ефективного менеджменту в непростій ситуації з держпідприємствами і під час коронавірусної кризи, коли економіка потребує стимудів і реальних надходжень до держбюджету, підкреслили в ЄБА.

Також в бізнес-асоціації звернулися до президента і уряду із закликом робити фокус на професійних якостях представників наглядових рад.

Нагадаємо, що в травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль допустив «точкові» зміни в наглядових радах компаній. Також він заявив про важливість пошуку балансу щодо зарплат членів наглядових рад.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X