«Ще не готовий». В ОП заперечили правдивість тез із законопроєкту про олігархів

27 травня 2021, 21:11
Автор: Наталія Роп

В Офісі президента стверджують, опублікована ЗМІ версія тексту законопроєкту про олігархів не відповідає оригіналу, який зараз знаходиться на етапі підготовки.

Про це повідомив радник голови ОП Михайло Подоляк, коментар якого надала НВ пресслужба Офісу.

Подоляк зазначив, що початком законодавчої роботи є реєстрація відповідного законопроєкту в парламенті або хоча б його офіційна презентація.

Відео дня

«Це точно не відбувається у формі публікації чиїхось фантазій про можливий законопроєкт або у формі „зливу“ в якесь із засобів масової інформації якихось ніким не підтверджених і взагалі не зрозумілих варіантів. Те, що опубліковано сьогодні в ЗМІ, не є текстом підготовленого законопроєкту», — заявив Подоляк.

Він зауважив, що в більшості випадків фінальна версія законопроєктів змінюється, поки вони доходять до ухвалення в другому читанні.

«Тому зараз не можна говорити беззастережно про те, яким буде закон про деолігархізацію, ініційований президентом Володимиром Зеленським, після його прийняття парламентом. Але що однозначно вже зараз, так це необхідність в такому законі. Його ж конкретні норми ще будуть доповнюватися, деталізувати, шліфуватися. Це відбувається в тому числі і зараз — на етапі підготовки», — сказав Подоляк.

Він також заявив, що «раціональні пропозиції до законопроєкту будуть розглянуті і проаналізовані депутатами і в рамках парламентських процедур».

«Для президента і для суспільства принципово одне — щоб епоха олігархів і їхнього деструктивного впливу на державу закінчилася вже в цьому році», — додав радник.

У четвер, 27 травня, видання ZN.UA ознайомилося з документом і повідомило, що в законопроєкті про олігархів буде перелік з трьох головних критеріїв.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов раніше заявляв, що олігархами можуть визнати 13 осіб, але не назвав їхніх імен. Він нагадав, що Зеленський доручив розробити закон про олігархів, «які на сьогодні мають дуже великий вплив на нашу економіку, наші внутрішньополітичні і зовнішньополітичні процеси».

Згідно з рейтингом журналу НВ топ-15 найвпливовіших олігархів України, в політичному сенсі найбільш впливовими є Ринат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X