Законопроєкт про «олігархів» рекомендували до другого читання: врахували 13 поправок

17 вересня 2021, 16:46

Комітет Верховної Ради рекомендував до прийняття у цілому законопроєкт про олігархів. До другого читання врахували 13 правок з більш ніж тисячі.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкт «про олігархів» № 5599.

Відповідний проект закону комітет розглянув на засіданні 17 вересня, повідомив в Telegram депутат Ярослав Железняк.

Відео дня

Всього депутати подали до законопроєкту 1271 поправок з яких комітет врахував 13. На підтримку законопроєкту висловилися 10 членів комітету.

Як зазначив Железняк, в рішенні комітету записано Верховній Раді розглядати закон за новою спецпроцедурою - без права депутатів поставити свої правки в залі.

До другого читання запропонували такі зміни:

  • Крім олігархів буде тепер ще й «представник олігарха»;
  • Значно розширено термін «участь у політичному житті». Крім безпосередньо фінансування, додали багато інших критеріїв;
  • Визначати олігархів, як і раніше, буде Рада нацбезпеки і оборони. Претендентів на статус олігарха будуть викликати на засідання РНБО, де вони можуть виступати на свій захист;
  • У «реєстрі олігархів» будуть тепер і самі олігархи, і їх бізнес, і партії, на які вони мають «значний вплив»;
  • Олігархи не зможуть фінансувати політичну агітацію і мітинги;
  • Контактом з олігархом буде вважатися не тільки спільний похід на футбол, а й телефонний дзвінок;
  • Декларувати зустрічі з олігархом тепер повинні і керівники держкомпаній, і навіть патронатна служба Офісу Президента і Ради;
  • Розширено перелік чиновників, які можуть бути звільнені, якщо вчасно не повідомлять про контакт з олігархом;
  • Прибрали зобов'язання для олігарха подавати електронну декларацію;
  • Уточнили термін, в який потрібно повідомити про перший досвід контакту з олігархом (через 14 днів).

Як зазначив депутат Ярослав Железняк, в тексті законопроєкту багато помилок. Як найяскравішою помилки він привів в приклад той факт, що було враховано правки депутата Івана Крулька (396) і правка спікера Ради Дмитра Разумкова (399), які замінюють орган, який визначає олігархів з РНБО на НАЗК, «але в фінальному тексті нічого подібного немає».

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про олігархів на засіданні 1 липня. На підтримку ініціативи проголосували 275 народних депутатів.

2 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. Він також запропонував винести законопроєкт на всеукраїнський референдум, якщо парламент провалить голосування.

Згідно з рейтингом журналу НВ топ-15 найвпливовіших олігархів України , в політичному сенсі найбільш впливовими є Ринат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X