Загострення в Азовському морі і не тільки. НБУ пояснив уповільнення росту ВВП

21 грудня 2018, 16:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Загострення в Азовському морі і не тільки. НБУ пояснив уповільнення росту ВВП - фото

Фото Наталія Кравчук / НВ

У НБУ вказують на погіршення зовнішньої кон'юнктури для українського експорту

Національний банк України озвучив ряд причин, які пояснюють уповільнення росту ВВП України в третьому кварталі 2018 року до 2,8% - з 3,8% у другому кварталі.

Як наголошується в офіційному коментарі НБУ, у третьому кварталі знову почав знижуватися фізичний обсяг експорту товарів і послуг (на 5,2% рік до року). Це було обумовлено, зокрема, "певним погіршенням зовнішньої кон'юнктури для українського експорту" - меншим врожаєм ранніх зернових культур, а також ремонтними роботами на окремих металургійних підприємствах і логістичними труднощами через загострення ситуації в Азовському морі.

У той же час стійке зростання внутрішнього попиту зумовило прискорення імпорту товарів і послуг (до 5,1% відносно до минулого року). Як наслідок, негативний внесок чистого експорту в зростання реального ВВП збільшився до 4,8 процентного пункту.

Крім того, НБУ звертає увагу на сповільнення темпів зростання валової доданої вартості як сільського господарства (до 3% рік до року), так і переробної промисловості (до 1%).

А ось основним драйвером зростання ВВП в III кварталі 2018 року НБУ назвав внутрішній попит - як споживчий, так і інвестиційний.

Зростання споживчих витрат домогосподарств прискорилося до 9,7% (від року до року) внаслідок підвищення заробітних плат, пенсій, збільшення переказів трудових мігрантів в Україну, а також відносно високих і стабільних споживчих настроїв населення.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Технології

15 червня, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід
Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua