Західні енергогіганти відмовляються від російської нафти на користь постачань з Саудівської Аравії - ЗМІ

15 жовтня 2015, 14:18
Західні енергетичні гіганти Exxon, Shell, Total і Eni відмовляються від російської нафти на користь поставок Саудівської Аравії, пише РБК з посиланням на Reuters

Зокрема, джерела інформаційного агентства в колах, пов'язаних з торгівлею енергоносіями, повідомили, що західні компанії за останні кілька місяців збільшили закупівлі саудівської нафти за рахунок російської для своїх НПЗ у Західній Європі і Середземномор'ї.

Відео дня

"Я купую все менше і менше російської нафти для моїх НПЗ в Європі, тому що саудівські барелі виглядають привабливіше. Для мене в цьому немає ніяких складнощів, так як саудівська нафта просто дешевша", - розповіло агентству джерело, пов'язане із закупівлями у великій нафтовій компанії, яке попросило не називати його ім'я.

Однак, поки що російський сорт нафти Urals залишається головною сировиною для багатьох європейських НПЗ через географічну близькість та його технологічну сумісність.

У той же час, два інших джерела розповіли Reuters, що Саудівська Аравія шукає складські потужності в польському Гданську, щоб прискорити поставки східноєвропейським покупцям, використовуючи схему, яку вона вже багато років застосовує для продажу у Західній Європі через порти у Нідерландах і Бельгії.

Вже з Польщі можна буде здійснювати поставки в Німеччину, щоб скласти конкуренцію російській нафті, яка йде по нафтопроводу Дружба.

При цьому, в самій Москві вже встигли звинуватити Ер-Ріяд в демпінгу у зв'язку зі збільшенням поставок енергоносії в Польщу. У Міненерго РФ вже заявили, що вихід саудівської нафти на східноєвропейські ринки є прикладом "жорсткої конкуренції".

Reuters цитує високопосадового іракського чиновника, який зазначив, що вперше за багато років європейський ринок виглядає цікавіше, ніж азіатський і близькосхідні країни збираються скористатися цією можливістю.

Нагадаємо, Саудівська Аравія з 21 вересня вперше почала поставки нафти до Польщі через порт Гданськ, при цьому, вартість арабської нафти нижче ніж російських сорт Urals.

Показати ще новини
Радіо НВ
X