Загрожує нова цінова війна. Через кризу в ОПЕК+ нафта WTI подорожчала до максимуму за шість років

6 липня 2021, 12:43

Нафта подорожчала до найвищого за більш ніж шість років рівня після того, як конфлікт між Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами призвів до кризи в ОПЕК+.

У понеділок зустріч міністрів ОПЕК+ знову не відбулася. Нафтовидобувні країни не можуть домовитися про збільшення нафтовидобутку з серпня, оскільки ОАЕ хоче домогтися зміни для себе бази відліку зниження нафтовидобутку - з 3,168 до 3,8 млн б/д.

Відео дня

Bloomberg відзначає, що нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала до $76,98 за барель - до найвищого рівня з листопада 2014 року, оскільки через провал переговорів ринок залишився без додаткових поставок на наступний місяць, на які розраховував.

Те, що буде відбуватися далі, визначить, чи переросте протистояння ОАЕ і Саудівської Аравії в конфлікт, настільки ж руйнівний, як торішня цінова війна, пише агентство.

"На кону стабільність відновлення світової економіки на тлі зростаючого інфляційного тиску і здатність союзу країн, які добувають нафту, зберегти насилу завойований контроль над ринком нафти", - пише Bloomberg.

У найближчі дні ринок буде пильно стежити за переговорами Ер-Ріяда і Абу-Дабі. Учасники ринку побоюються, що події можуть вийти з-під контролю.

«Ми не хочемо цінової війни. І ми не хочемо, щоб ціни на нафту піднялися вище нинішнього рівня», - сказав міністр нафти Іраку Іхсан Абдул Джаббар.

Bloomberg нагадує, що в грудні 2020 року в ОАЕ не виключали виходу з ОПЕК+. Тоді суперечка закінчилася перемир'ям, але цього разу криза настільки серйозна, що група не змогла навіть домовитися про дату наступної зустрічі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X